Ile czasu rozmawiamy o pracy?

Praca stanowi nieodzowny element naszego życia. Właśnie dlatego nie powinien dziwić fakt, że rozmawiamy o niej ze znajomymi. Ile czasu średnio przeznaczamy na tego typu dyskusje?

Po przeprowadzeniu ankiety przez firmę Decode na blisko 4 500 osób z tzw. pokolenia Y, czyli młodych pracowników, ustalono, że najwięcej czasu na rozmowy o pracy przeznaczają młode pary. Aż 63% z ich komunikacji offline, czyli normalnych rozmów bezpośrednich, to tematy zawodowe. W trakcie komunikacji za pomocą internetu pary na rozmowy o karierze przeznaczają około 30% czasu.

źródło: www.flickr.com
źródło: www.flickr.com

Znacznie częściej o karierze rozmawiają kobiety niż mężczyźni – 62% w porównaniu do 50% czasu poświęconego rozmowom. Najmniej o pracy rozmawiają młodzi rodzice. Zaledwie 22% czasu komunikacji online i 51% czasu offline. W tym przypadku najwyraźniej temat dziecka i rodziny jest bardziej absorbujący i młodzi rodzice żyją nie tylko karierą. Przypomnijmy, że specjaliści uważają, iż w czasie wolnym nie powinniśmy rozmawiać o pracy więcej niż przez 25% czasu.

Mogą Cię również zainteresować