Ile można poświęcić dla pracy zdalnej?

przez Maciej Badowski
471 odsłony

Możliwość pracy zdalnej staje się coraz powszechniejsza. Zastanawialiście się kiedyś ile jest w stanie poświęcić pracownik w zamian możliwości pracowania w takim systemie? Postanowiono to sprawdzić.

źródło: www.flickr.com
źródło: www.flickr.com

Firma Staples Advantage przeprowadziła na amerykańskich pracownikach sondaż, w którym zapytała ich, co byliby w stanie poświęcić dla możliwości pracy zdalnej. Okazuje się, że naprawdę sporo… Ponad połowa ankietowanych bez żalu wyrzekłaby się oglądania ulubionego serialu telewizyjnego – podpisało się pod tym aż 54% badanych. Blisko połowa, bo aż 48% jest w stanie oddać dodatkowe godziny snu. Z kolei 40% byłoby w stanie zrezygnować z ulubionej potrawy i taka sama ilość respondentów mogłaby pracować za niższe wynagrodzenie, gdyby tylko mogli pracować zdalnie.

Z kolei dla 80% badanych praca zdalna to większe możliwości zachowania równowagi między pracą zarobkową a życiem rodzinnym i prywatnym. Równowaga ta zaś jest obecnie coraz bardziej ceniona. Jak widać za to, aby móc pełniej cieszyć się życiem, człowiek jest w stanie zrezygnować i z ulubionego sushi czy lodów, jak i nawet mniej zarabiać. Ciekawe, jak taka ankieta wypadłaby w Polsce? Czerpiemy dużo z zachodu, więc może i u nas odpowiedzi byłyby podobne?

Mogą Cię również zainteresować