Ile pracy potrzeba na wakacje?

przez Maciej Badowsk
390 odsłony

Analitycy z Work Service postanowili sprawdzić jak się mają nasze zarobki w stosunku do kosztów wakacyjnego urlopu. Ile trzeba pracować, aby móc pozwolić sobie na tydzień błogiego lenistwa na plaży?

źródło: www.sxc.hu
źródło: www.sxc.hu

Analitycy przyjęli, że tygodniowy pobyt w kurorcie to koszt rzędu 2 tysięcy zł. Nawet, jeśli załapiemy się na last minute, to i tak musimy wziąć ze sobą jakieś „drobne”. Jak wynika z danych GUS, średnia pensja wynosi obecnie 2508 zł. Zatem jak łatwo obliczyć, w większości przypadków z miesięcznej pensji zostaje nam niewiele po wypadzie za granicę.

Na egzotyczne wakacje według danych Work Service najdłużej musi pracować zatrudniony w hipermarkecie oraz nauczyciel kontraktowy – wychodzi im ponad 30 dni, natomiast najkrócej profesor medycyny – zaledwie 1,4 dnia. Oczywiście są osoby typu prezes ogromnej spółki, który na takie wakacje zarabia w parę godzin. Jednak tych ludzi badanie przeprowadzone przez Work Service swoim zasięgiem nie objęło. Jako ciekawostkę można dodać, że Bill Gates zarabiający 250 dolarów na sekundę, na tygodniowe wakacje pracuje zaledwie jedną sekundę.

Mogą Cię również zainteresować