Internet 1 Gb/s już dostępny

przez Piotr Hoffmann

To jeden z pierwszych operatorów w Polsce, który udostępnił w ramach standardowej oferty Internet o prędkości 1GB/s. Z nowej propozycji mogą skorzystać wszystkie osoby fizyczne i gospodarstwa domowe znajdujące się w zasięgu sieci światłowodowej dostawcy – zarówno obecni, jak i nowi klienci.


Co ważne, w odróżnieniu od niemal wszystkich operatorów działających na polskim rynku, Moico udostępnia wyłącznie, bez dodatkowych ukrytych kosztów tzw. łącza symetryczne. Gwarantują one taką samą prędkość wysyłania (upload) i pobierania danych (download). W przypadku łącza asymetrycznego, prędkość wysyłania danych do sieci może być kilka, a nawet kilkanaście razy niższa niż pobierania danych.

– Moico to marka dostarczająca internet światłowodowy klientom indywidualnym, przywiązującym wagę do bezproblemowości, bezawaryjności i niestandardowej szybkości przesyłu danych – zapewnia Paweł Dobosz z Moico. – Naszym celem jest stworzenie sytuacji, w której internet traktowany będzie jak powietrze – rzecz naturalna i przeźroczysta, która nie wymaga naszej szczególnej uwagi. Umożliwiamy dostęp nie tylko do niezwykle szybkiego łącza internetowego, ale także telewizji satelitarnej, dostarczanej również poprzez sieć światłowodową.

Moico jest operatorem sieci Internet Union SA – dostawcy usług telekomunikacyjnych na terenie Wrocławia. W związku z planowanym debiutem Internet Union na NewConnect i przekształceniem firmy w Spółkę Akcyjną dostawcami dotychczasowych usług IU zostali operatorzy sieci: Seev, Moico i Aer Network.

Mogą Cię również zainteresować