Inwestycja w zdrowie

przez Katarzyna Wagner

Programy dofinansowań do siłowni, programów wellness a nawet konferencyjnych rowerów, to nowa moda, która opanowuje największe korporacje. Ma ona na celu zadbać o kondycję fizyczną i psychiczną menedżerów.

źródło: www.sxc.hu
źródło: www.sxc.hu

Oprócz tego niesie ze sobą korzyści dla firm. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Chartered Society of Physiotherapy firmy sensownie inwestujące w zdrowie swoich pracowników, w efekcie bardzo dużo oszczędzają poprzez zmniejszoną ilość zwolnień z pracy oraz zwiększoną efektywność. Jedna z przodujących tym zakresie firm – Anglian Water, która swoim pracownikom zafundowała zajęcia fizykoterapeutyczne, aby zmniejszyć problemy związane z kręgosłupem, uzyskała zwrot z inwestycji na poziomie 3:1. Można też założyć, że pracownicy czując, iż firma się nimi opiekuje, są też bardziej lojalni względem pracodawcy.

3 na 10 menedżerów biorących udział w badaniu uważa, że przynajmniej część pracowników, która dzwoni z informacją, że jest chora, mogłaby normalnie wykonywać swoje zadanie. Z drugiej strony ponad połowa uważa, że firma nie dba o ich zdrowie. Z wcześniejszych badań przeprowadzonych przez stowarzyszenie wynika, że 36% osób pracuje bez przerwy na lunch, a prawie co trzeci pracownik miewa różnego rodzaju bóle, gównie krzyża i karku, przynajmniej raz w tygodniu w pracy.

Mogą Cię również zainteresować