Jak nie dać się wkręcić w piramidę finansową?

przez Maciej Maciejewski
1164 odsłony

Po niedawnym aresztowaniu Romana Ziemiania z FutureNet znów w social mediach odżyły dyskusje na temat piramid finansowych. Wyedukowana i ta po trudnych przejściach grupa internautów dobrze wie na czym polega sprzedaż lawinowa, ale niestety gro społeczeństwa nie ma na ten temat zielonego pojęcia. Jeśli ludzie nie zrozumieją tych podstawowych, łatwych zasad funkcjonowania Schematów Ponziego, wciąż będą tracić pieniądze, a hochsztaplerzy bezustannie będą inicjowali nowe, oszukańcze przedsięwzięcia.

Konrad Makarewicz

O tym, jak mocno zdziwiony był kilka dni temu Roman Ziemian, kiedy włoska policja zakuła go w kajdanki na oczach zgromadzonej publiczności w trakcie konferencji po zakończonych wyścigach samochodowych pisaliśmy w artykule „Roman Ziemian z FutureNet zatrzymany przez włoską policję”.

Niestety, ale pomimo bezustannych, wieloletnich prób rzetelnego informowania i ostrzegania ludzi przez dziennikarzy i specjalistów, wciąż znaczna część polskiego społeczeństwa nie potrafi w bardzo prosty sposób sprawdzić konkretnych ofert i reklam publikowanych w mediach przez właścicieli i naganiaczy do piramid finansowych. Taka jest prawda. Jednak to nie oznacza, że nasza praca idzie na marne i jest bezsensowa, gdyż przecież po każdej akcji informacyjno-edukacyjnej otrzymujemy od Czytelników wiele dowodów wdzięczności. Trzeba zatem robić swoje…

Dlatego cieszy nas pod tym kątem fakt, że w ramach dzielenia się z ludźmi rzetelnymi informacjami, często biorą udział i zabierają swój głos również dobrze wyedukowani i przygotowani dystrybutorzy z etycznych firm reprezentujących branżę DS/MLM udzielając się podczas specjalnych wykładów czy nagrywając różnego typu inne materiały edukacyjne.

Jednym z najświeższych tego rodzaju działań bez wątpienia jest wideo nagrane przez Konrada Makarewicza, zatytułowane „Jak nie dać się wkręcić w piramidę finansową?” To naprawdę samo gęsto. Kwintesencja tego zagadnienia. Na każdy temat, ale to każdy, zawsze warto posłuchać człowieka, który ma odpowiednią w tym zakresie wiedzę. Zatem posłuchajcie prawnika. Dobrego prawnika. Polecam:

„Jak nie dać się wkręcić w piramidę finansową?”

Mogą Cię również zainteresować