Jak używamy geolokalizacji w Polsce?

przez Paweł Kozyra

Na stronie Adwatch.pl pojawiło się graficzne zestawienie danych dotyczące korzystania z usług geolokalizacyjnych w Polsce. Ramy czasowe badania to marzec-grudzień 2011 roku.


Analiza wykazała, że w przeciągu zaledwie 10 miesięcy doszło do 2 744% (sic!) wzrostu liczby miejsc, w których meldowali się użytkownicy systemów geolokalizacyjnych i 3 202% wzrostu liczby zameldowań. Najwięcej miejsc, w których się meldowano, przypisać można do kategorii biznesu lokalnego. Kolejne w rankingu są: restauracje/kawiarnie, punkty handlowe, kluby, hotele. Najczęściej meldowano się zaś w punktach z kategorii biznesu lokalnego i na lotniskach.

W zestawieniu przedstawiono listę 20 miejsc przodujących w liczbie zameldowań (generujących aż 48,8% wszystkich zameldowań w kraju). Pierwszą czwórkę tego rankingu tworzą kolejno: Warsaw Old Town, Warsaw Airport, Rynek we Wrocławiu, Lotnisko Chopina. Zestawienie sporządzone zostało w wyniku współpracy firm SoInteractive SA i Interactive Research Center. Szczegóły na www.adwatch.pl.

Mogą Cię również zainteresować