Jak zorganizować udany zimowy wyjazd firmowy?

przez Maciej Maciejewski
616 odsłony

Coraz więcej firm decyduje się, aby zorganizować zimowy wyjazd dla swojej ekipy. To piękna pora roku, która oferuje mnóstwo możliwości, a już w szczególności, jeśli integracja odbędzie się w górach. Jak zapewnić grupie współpracowników ogrom dobrej zabawy w myśli ducha team buildingu?

źródło: Pixabay

Zimowy wyjazd firmowy w góry to bardzo dobry pomysł. Każdy zapytany o to, gdzie wyobraża sobie spędzić wakacje zimą, odpowie bez wahania, że w górach. Porządna integracja w okolicy ośnieżonych gór i lasów może okazać się wspaniałym pomysłem i to nie tylko ze względu na mnogość atrakcji.

Zimowy wyjazd firmowy, który rozpoczyna się od wspaniałych widoków – ośnieżonych szczytów i pokrytych białym puchem drzew – to świetny początek integracji. W Polsce nie brakuje górskich rejonów, które zachwycą swoim klimatem. Mimo wszystko, najlepiej wybrać się w miejsca, gdzie zimowe atrakcje nie kończą się na szaleństwie w śniegu.

– Jeśli prezes, zarząd czy dyrektor firmy nie chce ograniczać się wyłącznie do zabaw na świeżym powietrzu, najlepiej wybrać się w te rejony gór, które oferują liczne atrakcje turystyczne. Dostęp do zabytków czy muzeów pozwala spędzać kreatywnie czas i przeplatać przyjemne z pożytecznym – komentuje Joanna Hoc-Kopiej, ekspert Dworu Korona Karkonoszy.

To nie jedyna zaleta takiego rozwiązania. Hotel w cichym i spokojnym miejscu z szybkim dojazdem do większej miejscowości ułatwia organizację czasu współpracowników wieczorową porą. Wyjście na miasto w doborowym towarzystwie może okazać się najlepszym sposobem na relaks po intensywnym dniu.

Pamiętaj o dobrej zabawie! Zimowy wyjazd firmowy zazwyczaj ma na celu edukację i motywację, ale również integrację oraz stworzenie zgranego zespołu. Jeśli jednak organizator zapomni przy tym o dobrej zabawie, najprawdopodobniej nikt nie zaliczy go do naprawdę udanych. Warto dobrze przemyśleć, jak rozłożyć w czasie poszczególne atrakcje, a przy tym nie zapomnieć, że wieczór powinien być czasem na relaks. Dobrym pomysłem jest wspomniane wcześniej wyjście na miasto, ale w wielu przypadkach świetnie sprawdza się skorzystanie z ofert hoteli.

– Ludzie, mimo całego dnia spędzonego razem, chętnie bawią się w swoim towarzystwie także wieczorem. Pomysłów na relaks nie trzeba szukać daleko. Degustacja rzemieślniczego piwa czy wieczór filmowy są zawsze entuzjastycznie przyjmowane przez gości. Jeśli pogoda dopisuje, a zimą w górach nie jest o nią ciężko, to kulig i wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku z kubkiem grzanego wina może dostarczyć energii na kolejny dzień pełen wyzwań – dodaje Joanna Hoc-Kopiej.

Zabawy team buildingowe również powinny dostarczać mnóstwo radości. W końcu zimowy wyjazd firmowy jest dla wielu osób sposobem na oderwanie się od rutyny i codziennych obowiązków. Zdrowa rywalizacja i dobra zabawa muszą być motywem przewodnim każdej integracji.

Zimowy wyjazd firmowy czyli zabawa na śniegu? Czym byłaby zimowa eskapada biznesowa bez skorzystania ze wszystkich dobrodziejstw tej pory roku? To przede wszystkim świetna okazja, aby spędzić czas na świeżym powietrzu i postawić na trochę aktywności fizycznej. Narciarstwo, snowboard czy łyżwiarstwo powinno zadowolić tych mniej i bardziej zaawansowanych amatorów sportów zimowych. Tak naprawdę nawet zwykła bitwa na śnieżki może okazać się świetną zabawą team buildingową.

Miłośnicy ekstremalnych wrażeń z pewnością docenią przejażdżkę skuterem śnieżnym. A jeśli szukasz rozwiązania, które pobudzi kreatywność Twoich współpracowników, zorganizuj tzw. zjazd na byle czym. Niech wszyscy zbudują swój pojazd, a następnie sprawdzą go w praktyce. Równie dobrze wypadają zimowe igrzyska, w których ludzie muszą rywalizować ze sobą w kilkunastu różnych konkurencja. Nagle okazuje się, że budowa igloo wcale nie jest taka łatwa, a biegi narciarskie mogą być bardzo wymagające fizycznie.

To tylko nieliczne możliwości, jakie daje zimowy wyjazd firmowy. Sporo zależy od samych menadżerów i ich indywidualnych preferencji. Nie wszyscy ochoczo reagują na cały dzień spędzony na zewnątrz, kiedy temperatura spada poniżej zera. Dobrym rozwiązaniem jest połączenie atrakcji i zabaw na świeżym powietrzu z tymi zorganizowanymi w ciepłym hotelu.

Mogą Cię również zainteresować