Już niemal 7000 miejsc wspiera w tym roku WOŚP w Polsce

przez Maciej Maciejewski
834 odsłony

Mimo, że 29 Finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia, już teraz w niemal 7000 miejscach można wesprzeć działania tej jednej z największych organizacji pozarządowych. Od kilku tygodni odbywają się finałowe wydarzenia, a w wielu sklepach lub instytucjach można znaleźć puszki. To oznacza, że już dzisiaj można wesprzeć zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

źródło: WOŚP

Fundacja WOŚP dzięki zaangażowaniu sztabów i firm po raz kolejny postawiła puszki finału w marketach, sklepach i innych miejscach, do których uczęszczamy podczas załatwiania codziennych spraw. W ramach 29 Finału WOŚP jak dotąd zgłoszono 6 780 Sztabowych Puszek Stacjonarnych. Oto aktualna Mapa Puszek WOŚP.

Czym jest Sztabowa Puszka Stacjonarna? To tekturowa puszka kwestarska, która przypisana jest do konkretnego opiekuna i lokalu. Jeśli firma chce w swoim lokalu postawić taką puszkę, musi się zgłosić do sztabu lub zapisać się przez portal iwolontariusz.wosp.org.pl. Jak to zrobić?

  1. Wejdź na stronę iwolontariusz.wosp.org.pl.
  2. Po założeniu i potwierdzeniu konta przejdziesz na stronę rejestracji.
  3. Wybierz ścieżkę DLA FIRM i WYDARZEŃ.
  4. Zobaczysz dwa przyciski: Sztabowa Puszka Stacjonarna (tekturowa puszka) – składam wniosek oraz Skarbonka firmowa – załóż natychmiast.
  5. Wybierz jeden z wariantów – strona przeniesie Cię do odpowiedniego formularza.

Kolejną formą aktywności i wsparcia celu 29 Finału jest udział w wydarzeniach sztabów w najbliższej okolicy. W tym roku bardzo wiele z atrakcji przeniesiono się do świata online i okazało się, że znaczna część dotychczasowych działań można łatwo przekształcić tak, by zachować dystans społeczny. Na przykład sztab w Warszawie organizuje czytanie fragmentów książek, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Zaproszonych zostało wiele znanych osób ze świata książek, filmów, muzyki, a także telewizji i internetu. Wydarzenie będzie transmitowane online na facebookowej stronie sztabowej. Podczas live’ów wolontariusze będą kwestowali do eSkarbonki. Wirtualna Galeria Sztuki to kolejny pomysł na kwestowanie online. Dzieła zgromadzone przez Sztab WOŚP Gostynin będzie można oglądać na kanałach Sztabu.

Sztab Grodzisko Owidz organizuje rajd samochodowy. Plusem udziału jest możliwość odkrycia pięknych zakątków okolicy i miła atmosfera. Wpisowe jest dobrowolne i za dowolną wpłatę do puszki każdy może wziąć udział. Sztab przygotował specjalną mapę ze wskazówkami trasy, kartę z zagadkami i różnymi pytaniami związanymi z najważniejszymi miejscami w mieście. Dla najlepszych przewidywane są nagrody.

Jak się okazało Polacy najbardziej ufają WOŚP. 84% Polaków ufa Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – to wynik badań przeprowadzonych w grudniu 2020 roku przez Grupę IQS. Pod względem zaufania orkiestra zajęła pierwszą lokatę pośród kilkudziesięciu instytucji i organizacji ujętych w zestawieniu. Fundacja WOŚP już od 20 lat cieszy się największym zaufaniem społecznym spośród wszystkich organizacji życia publicznego w Polsce.

Mogą Cię również zainteresować