Karty flotowe dla jednego samochodu

przez Piotr Hoffmann

Jeszcze nie tak dawno karty paliwowe były oferowane tylko dużym korporacjom, których floty liczyły co najmniej kilkadziesiąt pojazdów. Teraz firma mająca nawet jeden samochód może korzystać z takich rozwiązań.

Dzisiaj znaczna część sprzedawców paliw wystawia karty flotowe. Najwięcej klientów posiada PKN Orlen i Lotos. Gdański koncern współpracuje wyłącznie z firmami transportowymi. Większość firm leasingowych i carfleet management oferuje klientom karty płockiego Orlenu.

źródło: www.flickr.com
źródło: www.flickr.com

Za wydanie karty użytkownik ponosi jednorazową opłatę, która waha się pomiędzy 40 a 60 zł brutto. Karta działa podobnie jak kredytowa. Daje prawo do bezgotówkowego rozliczenia za tankowanie i zakupy na stacjach paliw należących do wystawcy i to z odroczonym terminem płatności nawet do 50 dni. W najprostszym pakiecie użytkownik może w ramach określonego limitu nabywać podstawowe produkty oraz niektóre usługi. Wydatki można kontrolować w internecie. Posiadacze kart mogą też korzystać ze zniżek w serwisach współpracujących z Orlenem czy wykupić polisę ochrony prawnej dla firmowych kierowców. Kartą można też płacić za przejazd autostradą A2. Z czasem, kiedy zacznie działać elektroniczny system poboru na wszystkich płatnych odcinkach, płacić będzie można również za korzystanie z innych autostrad.

Oprócz tego użytkownik samochodu nie musi zbierać rachunków za każde tankowanie, bo zbiorczą fakturę za miesiąc dostaje z firmy leasingowej. Korzysta przy tym ze zniżek na paliwo i usługi, które leasingodawcy udało się wynegocjować z wystawcą karty.

Mogą Cię również zainteresować