Kogo wolimy w pracy?

przez Maciej Badowsk
451 odsłony

Mając możliwość wyboru czy chcecie pracować z samymi kobietami, mężczyznami czy w mieszanym środowisku pracy, co byście wybrali? Badania wykazują, że zarówno kobiety jak i mężczyźni wolą pracować z mężczyznami. Dlaczego?

źródło: www.flickr.com
źródło: www.flickr.com

Bo kobiety stwarzają bardziej wrogą i niemiłą atmosferę w pracy. Z badania przeprowadzonego na 1217 pracownikach z Wielkiej Brytanii wynika, że niezależnie od płci badanego, większość woli kolegów niż koleżanki w swoim miejscu pracy. Są nawet osoby, które chciałyby pracować tylko z mężczyznami. Bez ani jednej kobiety.

Ponad 40% mężczyzn chciałoby pracować jedynie z mężczyznami. Aż, bądź tylko 8% mężczyzn, chciałoby być jedynym facetem w żeńskim gronie pracowniczym. Natomiast reszta mężczyzn preferuje mieszane towarzystwo w miejscu pracy. Jeśli chodzi o kobiety, to 4% z nich chciałoby pracować bez ani jednej kobiety w swoim pobliżu. Ponad połowa, bo aż 59% chciałaby, aby ich miejsce pracy składało się głównie z mężczyzn. A 26% kobiet wolałaby jednak towarzystwo innych pań, najlepiej bez mężczyzn.

Co sprawia, że kobiety chciałyby pracować w towarzystwie samych mężczyzn, a mężczyźni w towarzystwie samych kobiet? Ponad połowa badanych uważa, że taka sytuacja dałaby im znacznie więcej okazji do biurowych flirtów i romansów! 11% mężczyzn przyznaje też, że w kobiecym środowisku pracy nie odczuwaliby presji rywalizacji.

A co sprawia, że spora część mężczyzn oraz kobiet nie chce pracować z kobietami lub wolałaby aby było ich mniej niż mężczyzn? Otóż 64% mężczyzn i 34% kobiet uważa, że kobiety stwarzają wrogie środowisko pracy i to przez nie ludzie w pracy są dla siebie bardziej niemili. Ciekawe…

Mogą Cię również zainteresować