Email Cover Letter How To Address Unknown Reflective Essay On Grammar Death Of The Author Essay Roland Barthes Myth Should Prostitution Legalized Essay Sample Business Plans For Event Management Printable Cahsee Essay Test

Kopiowanie według Chin

Nie od dziś wiadomo, że Chińczycy są w stanie podrobić niemal wszystko. Zaczynając od samochodów, poprzez elektronikę, a kończąc na ubraniach. Jednak teraz przeszli samych siebie. Chcą mianowicie stworzyć replikę całego miasta.

źródło: Spiegel.de
źródło: Spiegel.de

Ich wybór padł na austriackie Hallstatt, znajdujące się w Alpach. Skala tego przedsięwzięcia jest wręcz kolosalna. Nie wiadomo kto i po co wpadł na tak niesamowity pomysł. Pewne jednak jest, że w prowincji Guangdong zostanie odtworzone dosłownie wszystko, dokładnie tak jak w Hallstatt.

W replice nie zabraknie domów, dróg, pomników a nawet jeziora. Kopiowanie ma objąć każdy detal. Począwszy od farby na domach po historyczne postacie na pomnikach, jak Goethe czy Schiller. W Chinach istnieją już odtworzone fragmenty Barcelony czy Dorchester. Jest nawet replika miasteczka skandynawskiego. Burmistrz miasta nie jest zachwycony tym, że powstanie jego kopia, ale niczego zrobić nie może. Rocznie Hallstatt odwiedza ponad 800 tysięcy turystów, którzy fotografują wszystko i wszystkich. Jednak z drugiej strony może być to dla miasta dość dobra reklama. Myślę, że mało kto z nas słyszał do tej pory o tym miasteczku.

Mogą Cię również zainteresować