Make More Music – dobiega końca pierwszy etapu konkursu

przez Justyna Gill
458 odsłony

Ponad 600 zgłoszonych utworów, ponad 20 000 oddanych głosów – to dotychczasowy bilans konkursu Empiku dla debiutantów muzycznych: Make More Music. Jeszcze tylko do 16 września można zgłaszać swoje propozycje.


Do 16 września br. za pośrednictwem specjalnej aplikacji na profilu Empiku na Facebooku można zgłaszać do konkursu swoje autorskie, premierowe utwory. Do wygrania kontrakt płytowy z wytwórnią Sony Music oraz promocja albumu w sieci Empik i w sklepie internetowym Empik.com.

Do tej pory aplikację Make More Music z oficjalnego profilu Empiku na Facebooku pobrało prawie 24 000 osób. Do konkursu zgłoszono ponad 600 utworów, na które oddano ponad 20 000 głosów. Wśród zgłoszeń najwięcej jest utworów z kategorii rock (220 utworów). W następnej kolejności plasuje się muzyka alternatywna (132 utworów) oraz ciężkie brzmienia (80 utworów).

Do finału konkursu zakwalifikuje się 10 wykonawców: 5 wybranych przez jury w składzie: Magdalena Jethon – szefowa radiowej Trójki, Piotr Metz – dziennikarz muzyczny, redaktor naczelny „Machiny”, Piotr Rogucki – muzyk, frontman łódzkiego zespołu Coma oraz 5, którzy zdobędą najwięcej głosów internatów.

Finaliści wybrani przez jury i internatów zaprezentują się 23 września br. na przesłuchaniu finałowym w warszawskim klubie „Stodoła”. Występy finalistów zostaną zaprezentowane w aplikacji facebookowej Make More Music i poddane tygodniowemu głosowaniu. Zwycięzcą Make More Music zostanie wykonawca bądź zespół, który uzyska największe uznanie internautów w głosowaniu finałowym. Zwycięzcę konkursu poznamy 30 września br. Najpóźniej wiosną 2012 roku jego płytę będzie można kupić w salonach Empik i na stronie Empik.com.


Celem Make More Music jest odkrycie i promocja talentów muzycznych. Empik chce wyłonić wartościowych twórców cechujących się talentem i indywidualnością, którzy wyrażają się przez autorską twórczość oraz nowe, nie odtwórcze kompozycje. Uczestnikami konkursu są wykonawcy i zespoły reprezentujące różne style muzyczne, zarówno młodzi, początkujący twórcy, jak i bardziej doświadczeni zawodowo muzycy, którzy czekają na swoją szansę w branży. Partnerem Konkursu jest Sony Music.

Mogą Cię również zainteresować