Milion euro dla potrzebujących dzieci

przez Maciej Maciejewski
485 odsłony

To typowo rodzinna firma działająca w branży sprzedaż bezpośrednia i marketing sieciowy, która wystartowała w 1966 roku. Obecnie jest europejskim liderem na rynku lodów i specjałów mrożonych, posiadającym 249 oddziałów w 11 krajach i ok. 4,1 miliona klientów. Zrównoważony rozwój, odpowiedzialne korzystanie z zasobów naturalnych i zaangażowanie społeczne to ważne elementy filozofii tego biznesu.

źródło: Facebook.com

Od chwili założenia firmy bofrost projekt mocno angażuje się w pomoc potrzebującym dzieciom. W ostatnich latach, dzięki zaangażowaniu swoich klientów, pracowników i dystrybutorów, firma wsparła różne projekty na rzecz potrzebujących dzieci kwotą ponad 15 milionów euro w samych Niemczech. Od 2016 roku firma bofrost jest partnerem akcji „Stiftung RTL – Pomagamy Dzieciom”.

W jej ramach zebrano darowiznę o łącznej wartości miliona euro, którą Michael Michaelis, dyrektor zarządzający bofrost ds. sprzedaży w Niemczech, przekazał moderatorowi Wolframowi Konsowi w imieniu wszystkich klientów i współpracowników podczas maratonu zbierania funduszy RTL, który odbył się 16 listopada br. Część tegorocznej darowizny zostanie przekazana do domu dziecka RTL w Bremerhaven.

W tegorocznej kampanii bofrost na rzecz fundacji „Stiftung RTL – Pomagamy dzieciom”, szczególną uwagę poświęcono tematowi ubóstwa wśród dzieci i młodzieży. Według badania Bertelsmanna więcej niż co piąte dziecko poniżej 18 roku życia jest zagrożone ubóstwem.

– Oczywiście tak wielka kwota darowizny nie byłaby możliwa bez szczególnego zaangażowania naszych klientów i współpracowników. W imieniu firmy chciałbym bardzo serdecznie podziękować za aktywne wsparcie, jakiego wszyscy udzielili. Specjalne podziękowania kierujemy do wszystkich naszych kolegów w Niemczech, którzy z wielką motywacją codziennie sprzedawali nasze kalendarze dla smakoszy i wykorzystywali je do zbierania datków na szczytny cel – powiedział Michael Michaelis, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży.

Mogą Cię również zainteresować