Naprawdę pojemny dysk zewnętrzny

przez Marek Wyrzychowsk
473 odsłony

Nie masz już gdzie magazynować kolejnych filmów czy danych? W takim razie czas rozejrzeć się za dyskiem, który pomieści naprawdę dużo. Idealny będzie nowy dysk zewnętrzny Seagate GoFlex Desk, który oferuje gigantyczną ilość miejsca w bardzo smukłej obudowie.


Według producenta jest to pierwsza na świecie 1-dyskowa konstrukcja, która pozwala na przechowanie aż 4 TB danych. Trzeba przyznać, że robi to dość spore wrażenie. Wewnątrz obudowy (158 x 124 x 44 mm) o przemysłowym, pozbawionym ozdobników designie znajduje się nośnik formatu 3,5″. Domyślnie Seagate GoFlex Desk 4 TB komunikuje się za pomocą interfejsu USB 3.0 (przez dołączony adapter), jednak nie będzie problemu z podpięciem go pod USB 2.0. Wkrótce ma pojawić się specjalna wersja dla użytkowników komputerów Mac wyposażona w złącza USB 2.0 i FireWire 400/800.

Magazyn może również pracować jako dysk sieciowy (NAS) po podłączeniu do niego adaptera Seagate GoFlex Home. Na przednim panelu dysku oprócz logo producenta znalazł się podświetlany wskaźnik informujący o ilości dostępnego na nośniku miejsca. Urządzenie jest dostarczane wraz z oprogramowaniem ułatwiającym wykonywanie kopii zapasowej danych oraz pozwalające na szyfrowanie ich „w locie”. Na chwilę obecną dysk Seagate GoFlex Desk 4 TB można nabyć w sklepie producenta za kwotę 250 dolarów.

Mogą Cię również zainteresować