Nawet do 300 000 zł na założenie firmy

285 odsłony

Stacja „TVN CNBC” nadała dzisiaj specjalny program biznesowy, w którym poinformowała, że nawet 300 tysięcy złotych pomocy mogą dostać osoby, które chcą założyć własną działalność gospodarczą.


Nabór wniosków w ramach działania 312 „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” rusza 28 czerwca br. „Chociaż wsparcia finansowego udziela Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, dotacje mogą otrzymać nie tylko osoby będące rolnikami lub prowadzące działalność związaną z rolnictwem, ale wszyscy, którzy chcą założyć przedsiębiorstwo lub prowadzą już firmę i planują ją rozwijać.” – mówiono w programie.
Warunkiem uzyskania dotacji jest miejsce zamieszkania tych osób na obszarze wiejskim, w miejscowościach należących do gmin miejsko-wiejskich czy miejskich do 5 tys. mieszkańców i zarejestrowanie działalności w takich miejscowościach. Co istotne – rozporządzenie mówi o miejscu zamieszkania, nie zameldowania.

Programem ma być wspierany bardzo duży wachlarz działalności – ok. 400 kodów działalności – zarówno usługowej jak i wytwórczej. Niestety, kolejnym warunkiem ubiegania się o dotację jest utworzenie co najmniej 1 miejsca pracy, co w marketingu sieciowym, gdzie prowadzi się zazwyczaj firmy jednoosobowe, może stanowić barierę. Aczkolwiek, być może warto dla takiego dofinansowania zastanowić się nad takim rozwiązaniem?

Mogą Cię również zainteresować