Nie takie zwykłe drzewko

przez Marek Wyrzychowsk
500 odsłony

Poniższy projekt jest świetnym przykładem na to, że naprawdę dobre pomysły doczekają się realizacji. Projektant Vivien Muller czekał 3 lata na swój dzień. Czy warto zainwestować w jego „magiczne” drzewko?


Minęły 3 lata odkąd mogliśmy zobaczyć koncepcyjną pracę Viviena Mullera. Pomysł projektanta był bardzo prosty. Wzorując się na naturze, chciał stworzyć urządzenie, które dzięki energii słonecznej naładuje praktycznie dowolny gadżet. Tak powstało PhotonSynthesis Tree.

Obecnie wyglądająca niczym drzewko bonsai ładowarka zmieniła nazwę na Electree i już wkrótce trafi do sprzedaży. Urządzenie posiada panele słoneczne, które przypominają duże liście. Półtora dnia zbierania energii słonecznej pozwoli na naładowanie baterii drzewa – ma ona pojemność 13 500 mAh. Potem wystarczy podłączyć swój gadżet, który ładować się będzie równie szybko jak przy użyciu energii z gniazdka elektrycznego. Oczywiście urządzenie zostało wyposażone w wyjście USB. Electree można już zamawiać w cenie 299 euro za sztukę. Gdy pierwsze 400 sztuk limitowanej edycji zostanie sprzedane, firma będzie rozpatrywać możliwość dalszej produkcji.

Mogą Cię również zainteresować