Niemiecki podatek od prostytutek

przez Piotr Hoffmann
580 odsłony

W niemieckim mieście Bonn postanowiono pobierać opłaty od prostytutek. Wieczorem przed rozpoczęciem pracy na ulicy, prostytutki muszą wykupić w specjalnym automacie przypominającym parkometr bilet za 6 euro.

żródło: www.flickr.com
żródło: www.flickr.com

To niecodzienne przedsięwzięcie wcielono już w życie. Specjalny automat dla prostytutek działa w Bonn już od poniedziałku. Na wyświetlaczu zamontowanym w automacie widnieje informacja: „6 euro za noc” oraz godziny w których obowiązuje opłata: „od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 20.15 do 6.00”.

Stawka jest jednakowa dla wszystkich i nie jest uzależniona od wysokości dochodu. Za brak ważnego biletu grożą upomnienia, a w następstwie grzywny oraz nakaz opuszczenia ulicy. Kontrolerzy miejskiego urzędu podatkowego mają nadzorować, czy prostytutki stosują się do nowo wprowadzonych przepisów.

Rzeczniczka władz miasta wyjaśniła, że celem przedsięwzięcia jest „podatkowa sprawiedliwość”. Prostytutki, pracujące w domach publicznych są również zobowiązane do uiszczania podatku. Władze Bonn szacują, że dzięki wprowadzeniu w tym roku nowego podatku do kasy miasta wpłynie ok. 300 tys. euro.

Mogą Cię również zainteresować