Niszczenie dokumentów w firmie

przez Piotr Hoffmann
426 odsłony

Zdarzyło Ci się wyrzucić jakieś dokumenty bezpośrednio do kosza? Zastanawiałeś się kiedyś, jakie konsekwencje niesie niepoprawne niszczenie dokumentów?

źródło: www.sxc.hu
źródło: www.sxc.hu

Ile razy zdarzyło nam się wyrzucić jakąś fakturę, wyciąg bankowy, wniosek czy inny dokument bezpośrednio do kosza, nie zastanawiając się przy tym, gdzie później trafiają. Nigdy nie ma pewności, że nie dostaną się one w ręce osoby, która wykorzysta je wbrew nam. Dlatego nie narażaj swoich interesów i zwracaj uwagę na niszczenie akt, dokumentów oraz wszelkich innych ważnych informacji.

Wielu z nas nie zdaje sobie z tego sprawy, jak istotne jest niszczenie dokumentów, które stanowią bazę danych osobowych oraz zaplecze poufnych informacji. Często zdarza nam się bezmyślnie wyrzucać wszelkiego rodzaju dokumenty do kosza, gdzie w każdym momencie mogą one wpaść w niepowołane ręce. Nie dość, że w ten sposób narażamy się na poważne konsekwencje ze strony prawnej, to możemy także zaszkodzić swoim klientom, interesom, jak i pozycji na rynku. Dlatego tak istotne jest niszczenie dokumentacji.

Warto zadbać o to, aby Twoje przedsiębiorstwo było zabezpieczone. Nie oznacza to jednak, że musimy dokładnie drzeć każdą kartkę papieru. Na rynku istnieją firmy, które w profesjonalny i poufny sposób mogą zająć się niszczeniem dokumentacji. Działają one zgodnie z obowiązującym prawem, dzięki czemu możemy mieć pewność, że nie dojdzie do żadnego przecieku informacji. Wystarczy, że w prosty sposób zleci się odbiór dokumentów, a firma zadba o odpowiedni ich transport. Dodatkowo, zlecając brakowanie dokumentów rzetelnej firmie możemy przyczyniać się do ochrony środowiska, ponieważ niepotrzebne dokumenty można przerobić na nowy papier i karton.

Mogą Cię również zainteresować