Nowy członek rodziny Sony VAIO S

przez Marek Wyrzychowsk
455 odsłony

Wszystko wskazuje na to, że rodzina notebooków Sony VAIO S powiększy się o kolejny, tym razem 15,5″ model. Jednak będzie on trochę odbiegał od pozostałych, a to za sprawą nie tylko przekątnej ekranu, lecz także funkcjonalnością i ceną.

źródło: Laptoping.com
źródło: Laptoping.com

Urządzenie wyceniono na kwotę około 1300 euro w przypadku najtańszej wersji. Tanio więc nie będzie. Pokazany na IFA 2011 Sony VAIO SI różni się od dostępnych w sprzedaży notebooków oznaczonych symbolami SA i SB obecnością klawiatury z wydzielonym blokiem numerycznym oraz matrycą Full HD.

Dzięki niej zostanie umożliwione oglądanie multimediów w 3 wymiarach bez konieczności używania specjalnych okularów. Wymagane jest do tego jedynie nałożenie na ekran specjalnej nakładki, którą niestety trzeba dokupić. Ta zaś ma kosztować około 130 euro, co stanowi 10% ceny najtańszej konfiguracji Sony VAIO SI.

Pozostała specyfikacja nie uległa zmianie i obejmuje procesor Intel Core i7-2620M (2,7-3,4 GHz z TB 2.0, HT, 4 MB L3C) sparowany z maksymalnie 8 GB RAMu, 2 dyski SSD pracujące w ramach macierzy RAID 0, a także dwie karty graficzne (Intela HD Graphics 3000 i Radeona HD 6470M lub 6630M). Pozostanie również smukła, wykonana ze stopów magnezu obudowa, zestaw portów z USB 3.0 na czele i możliwość dorzucenia wewnętrznego modemu 3G. Debiut laptopa Sony VAIO SI przewidziano na październik br.

Mogą Cię również zainteresować