First Impression Is The Best Impression Essay Outline Delivering A Powerpoint Presentation Example Short Essay On Nuclear Energy Precis Writing Rules For Essays Summary Of Poem A Legend Of The Northland

Nowy sposób na piratów?

Jak wielkie zaskoczenie czekało na piratów ściągających z sieci nielegalną kopię Androidowej aplikacji „Walk and Text”. Okazało się, że zamiast właściwego programu aplikacja wysyła do wszystkich kontaktów z listy SMS’a mówiącego o akcie piractwa danej osoby.

źródło: www.flickr.com
źródło: www.flickr.com

Tego typu aplikacje zostały już okrzyknięte jako shameware (z angielska shame = wstyd) i taka jest ich rola – przynieść jak najwięcej wstydu piratom. Legalna aplikacja Walk and Text wykorzystuje kamerę w smartfonie, aby podczas pisania SMS’a jednocześnie idąc na nic nie wpaść. Pokazuje ona obraz z kamery jako tło. Całość w Android Markecie kosztuje zaledwie 2 dolary.

Ci, którzy ściągnęli program z nielegalnych źródeł mogli jednak zamiast właściwej aplikacji spotkać się z tym, że po uruchomieniu przeniosła ona na oficjalną stronę aplikacji w sklepie, a do tego wysłała do wszystkich kontaktów z listy SMS’a o treści:
„Hej, właśnie ściągnąłem z sieci piracką wersję aplikacji Walk and Text na Androida. Jestem głupi i chciwy – kosztowała ona tylko 1 dolara. Nie kradnij tak jak ja.” Po wszystkim pojawiała się dodatkowa wiadomość o tym, że twórcy mają nadzieję, iż teraz pirat przemyśli swoje działanie. Niektórzy piraci niezadowoleni z takiego działania w internetowych komentarzach już grozili twórcy programu pozwami.

Mogą Cię również zainteresować