Odszedł Gene Hughes. Współzałożyciel Nature’s Sunshine

przez Maciej Maciejewski

LEHI, Utah, 6 grudnia 2021. Według komunikatu wydanego przez network marketingową firmę Nature’s Sunshine, w wieku 91 lat odszedł w pokoju Gene Hughes (28 września 1930 – 3 grudnia 2021), współzałożyciel Nature’s Sunshine Products. Pozostawił po sobie spuściznę, pomagając innym odnaleźć zdrowie i dobre samopoczucie dzięki biznesowi MLM.

Gene Hughes (1930-2021)

– Był kochany zarówno przez najbliższą rodzinę, jak i całą rodzinę Nature’s Sunshine, będzie go nam bardzo brakowało, a jego spuścizna będzie nadal wywierać ogromny wpływ na całą naszą działalność – powiedział dyrektor generalny Nature’s Sunshine, Terrence Moorehead. – Gene kochał tę firmę, a jego osobiste interakcje z konsultantami i pracownikami były kluczowe w budowaniu relacji na całym świecie – dodał.

Osobiste doświadczenia Gene’a z uzdrawiającą mocą przyrody były katalizatorem dla założenia firmy, a jego pionierska natura była integralną częścią rozwoju Nature’s Sunshine. Przez prawie 49 lat pomagał rewolucjonizować branżę ziół i wellness oraz dał początek nowoczesnemu przemysłowi suplementów diety.

Wraz ze swoją żoną Kristine i rodziną, Gene zaczął kapsułkować zioła i podróżować po zachodnich Stanach Zjednoczonych, aby sprzedawać je w sklepach ze zdrową żywnością. Szybko znaleźli rynek dla swoich produktów wśród rosnącej liczby lekarzy medycyny komplementarnej i alternatywnej w całym kraju, a firma rozkwitła rozprzestrzeniając się do ponad 40 krajów na całym świecie.

Pasja Gene’a do jakości i uczciwości, w połączeniu z bezgraniczną energią i pragnieniem dzielenia się ze światem mocą natury sprawiły, że firma z małej, rodzinnej działalności gospodarczej przekształciła się w wielomilionowe, globalne przedsiębiorstwo działające w systemie marketing sieciowy.

Pełniąc funkcję pierwszego prezesa firmy, Gene pozostał aktywny w Nature’s Sunshine przez całe swoje życie. Znany ze swojego przyjaznego wyrazu twarzy i serdecznego śmiechu, nawiązał trwałe przyjaźnie z wieloma pracownikami i liderami w branży. Gene postrzegał firmę jako przedłużenie swojej rodziny i stworzył kulturę dbania o pracowników, dystrybutorów i klientów, dzięki której pozostawał w bliskich i serdecznych relacjach z każdym, z kim pracował.

– Gene spędził życie pomagając innym osiągać lepsze samopoczucie i możliwości dzięki Nature’s Sunshine. Będziemy nadal czcić jego życie i pamięć poprzez nasze wysiłki, aby dzielić się ze światem uzdrawiającą mocą natury – skomentował Moorehead.

Gene dołączył do swojej żony i współzałożycielki Nature’s Sunshine Kristine, która odeszła w lutym 2020 roku. Przeżyła go współzałożycielka Nature’s Sunshine – Pauline Hughes, a także jego siedmioro dzieci: Craig Hughes, Chris Hughes, Heidi Hughes Hastings, Sherston Hughes Faux, Julie Hughes King, Jeni Hughes McCoard i Kristi Hughes Dowding oraz 37 wnucząt i 8 prawnucząt.

Dla tych, którzy pragną uczcić jego pamięć, zamiast prezentów lub kwiatów rodzina Gene’a prosi o przekazywanie datków w jego imieniu na rzecz organizacji charytatywnej Impact Foundation. Pogrzeb odbył się we wtorek, 7 grudnia w godzinach 11:00-12:00 w Nelson Family Mortuary w Provo, Utah.  Jego nekrolog dostępny jest tutaj.

Mogą Cię również zainteresować