Opłacalność fakturowania on-line

przez Marek Wyrzychowski
365 odsłony

Możliwość nadzorowania działania firmy bez konieczności spędzania długich godzin w biurze jest bardzo „wygodna”. Przydaje się to zwłaszcza, gdy różne okoliczności wymagają tego w danej chwili. Aby ułatwić życie nowoczesnemu przedsiębiorcy powstają aplikacje on-line.

źródło: www.flickr.com
źródło: www.flickr.com

Od tradycyjnego oprogramowania różnią się one tym, że nie wymagają instalowania na komputerze, a dostęp do nich możliwy jest z poziomu strony www. Wystarczy, że za pomocą dowolnej przeglądarki internetowej użytkownik odwiedzi witrynę, na której udostępniona jest aplikacja, a następnie się zaloguje.

Fakturowanie on-line oferuje przedsiębiorcom możliwość wygodnego zarządzania firmową księgowością, jednocześnie gwarantując bezpieczeństwo istotnych dla firmy dokumentów. Ze względu na te atuty coraz częściej użytkownicy wybierają aplikacje on-line. Niemałe znaczenie ma w tym przypadku także zmniejszenie wydatków związanych z prowadzeniem firmy, szczególnie istotne dla małych i średnich firm.
Dostęp poprzez internet sprawia, że przedsiębiorstwo wszędzie i zawsze, gdy jest w zasięgu sieci, ma możliwość sporządzenia nowego dokumentu lub dotarcia do zewidencjonowanych faktur. Ułatwia to bieżące śledzenie prowadzonej działalności.

Programy do fakturowania on-line umożliwiają również tworzenie list kontrahentów i produktów lub usług. Ułatwiają wystawianie faktur, ale jednocześnie mogą też być wykorzystane w szerszy sposób. Przedsiębiorstwo może traktować np. listę kontrahentów jako bazę kontaktów, która umożliwia szybki dostęp do danych teleadresowych poszczególnych partnerów biznesowych.

Korzystając z oprogramowania dostępnego przez stronę www firma nie musi się również martwić o aktualność używanego narzędzia. Usługodawcy dokonują wszelkich zmian we własnym zakresie, czyli za każdym razem, gdy użytkownik loguje się do programu korzysta z jego najnowszej wersji.

Mogą Cię również zainteresować