Oto Ryan Rogers. Nowy dyrektor generalny w Mary Kay

przez Maciej Maciejewski
997 odsłony

To jest niesamowita, biznesowo-familijna historia. Już trzecie pokolenie dowodzi network marketingowym koncernem Mary Kay. 1 stycznia 2023 roku Ryan Rogers zostanie oficjalnie mianowany dyrektorem generalnym w firmie Mary Kay. Gdyby ktoś przypadkowo jeszcze nie wiedział…

Ryan Rogers, źródło: Business Wire

Ryan Rogers jest wnukiem słynnej założycielki tego kosmetycznego biznesu MLM – Mary Kay Ash i synem Richarda R. Rogersa. Co ważne, informacja prasowa na ten temat ukazała się w przededniu 60-lecia spółki.

Obecny prezes i dyrektor generalny w Mary Kay – David Holl ogłosił, że ​​pod koniec tego roku odchodzi na emeryturę. W sumie menadżer może się pochwalić prawie 30-letnią karierą w firmie. Dodał jednak skrupulatnie, że pozostanie prezesem zarządu.

Ryan Rogers zasiada w radzie dyrektorów firmy, a obecnie pełni funkcję dyrektora ds. inwestycji, odpowiedzialnego za kierowanie strategiczne spółką, analizę finansową i alokację zasobów dla kluczowych inwestycji w krajowych operacjach firmy i międzynarodowych spółkach zależnych.

– Jako młody człowiek moja babcia przewidziała, że ​​pewnego dnia będę prowadzić jej firmę i przygotowała mnie do tego, dzieląc się ze mną wieloma lekcjami z zakresu przywództwa – napisał nowy dyrektor generalny w swoim oświadczeniu. – Jak zawsze, Mary Kay miała rację. Czuję się zaszczycony, ale też zachęcam do współprowadzenia firmy mojej babci na początku naszego 60-lecia – dodał.

Wnuk Mary Kay Ash rozpoczął karierę jako współpracownik w grupie usług transakcyjnych PricewaterhouseCoopers. Do Mary Kay Inc. dołączył w 2000 roku jako analityk finansowy i zajmował różne stanowiska, w tym kierownika projektu, dyrektora ds. inicjatyw strategicznych i wiceprezesa ds. inicjatyw strategicznych, zanim w 2013 roku objął stanowisko dyrektora ds. inwestycji. Od 2001 roku pełni również funkcję wiceprezesa Fundacji Mary Kay Ash. Uzyskał tytuł licencjata z zarządzania biznesem na Southern Methodist University i został awansowany na CFA w 2002 roku.

– Z pokorą objąłem rolę dyrektora generalnego Mary Kay – kontynuuje Rogers. – Nie tylko dlatego, że podążam śladami mojej babci i ojca, ale także dlatego, że jestem drugim najdłużej urzędującym prezesem naszej firmy po samej Mary Kay – Davidem Hollem.

– Podczas kadencji Davida, firma Mary Kay zaliczyła ogromny rozwój i odniosła wieli sukces udokumentowany świetnymi wzrostami. Pomimo globalnej recesji i spowolnienia gospodarczego, ataków terrorystycznych z 11 września 2001 roku, globalnej pandemii, konfliktów zbrojnych i ciągle zmieniających się warunków regulacyjnych na całym świecie, spokojny i angażujący sposób zachowania Davida utrzymał nas na dobrej drodze i doprowadził do bezprecedensowych wyników – skomentował Rogers.

Mogą Cię również zainteresować