Czy Polska jest dla ludzi biznesu?

przez (Źródło: Rzeczpospolita)
538 odsłony

11.09.2008:Czy Polska jest dla ludzi biznesu? W rankingu Banku Światowego spadliśmy o cztery miejsca.

Ranking BŚ na 2009 r. (bank traktuje go jako rekomendację dla inwestorów na przyszły rok) porównuje 181 krajów z punktu widzenia łatwości prowadzenia działalności gospodarczej.

Ranking BŚ na 2009 r. (bank traktuje go jako rekomendację dla inwestorów na przyszły rok) porównuje 181 krajów z punktu widzenia łatwości prowadzenia działalności gospodarczej. Polska znalazła się na 76 pozycji. Dwa lata temu naszą gospodarkę BŚ sklasyfikował na 68 miejscu, a w ubiegłym na 74. Wówczas zestawienie obejmowało 178 krajów.

Tuż przed nami są Czechy, a za nami Pakistan. Na lepszych niż Polska miejscach znalazły się praktycznie wszystkie kraje Europy Środkowo-Wschodniej, poza Rosją.

– Od lat śledzę różne rankingi i wszystkie potwierdzają, że Polska nie należy do krajów przyjaznych biznesowi. Będziemy zajmować coraz gorsze pozycje, gdyż inne kraje się reformują, a u nas istotnych zmian nie ma – powiedział dla "Rzeczpospolitej" Bohdan Wyżnikiewicz, wiceprezes Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową.

Według rankingu BŚ, najlepszym miejscem do robienia biznesu jest od trzech lat Singapur, a następnie: Nowa Zelandia, USA, Hongkong, Dania i Wielka Brytania – odnotowuje gazeta.

(Źródło: "Rzeczpospolita")

Mogą Cię również zainteresować