Pozytywy pracy zdalnej

przez Maciej Badowski

Możliwość pracy zdalnej jest pożądana przez coraz większą część menadżerów, zwłaszcza tych młodych. Są oni zaznajomieni z obsługą urządzeń mobilnych, przez co nie chcą siedzieć w biurze. Jednak pracodawcy jeszcze nie podzielają tego entuzjazmu, a szkoda.

źródło: www.flickr.com
źródło: www.flickr.com

Okazuje się, że pracownicy zdalni nie tylko są bardziej zadowoleni ze swojej pracy, ale również pracują wydajniej oraz popełniają mniej błędów niż ci, którzy pracują w biurze. Ponadto efektywność to nie jedyna korzyść, jaką niesie ze sobą praca zdalna. Osoby, które mają możliwość pracy w takiej formie są również bardziej lojalni wobec pracodawcy i nie nadużywają jego zaufania.

Z badań przeprowadzonych przez Ethisphere Institute i Jones Lang LaSalle w USA i rejonie EMEA wynika, że 89% przedsiębiorstw umożliwiających pracę zdalną nie doświadczyło żadnego nadużycia ze strony pracowników pracujących zdalnie lub częściowo zdalnie. Być może większa ilość badań i analiz wpływu pracy zdalnej na pracę, pracowników i samą firmę sprawi, że większa ilość pracodawców będzie zainteresowana korzyściami i umożliwi pracowanie z domu przynajmniej w częściowej formie. Oczywiście tam, gdzie jest to możliwe.

Mogą Cię również zainteresować