Praca w domu szansą na sukces

przez Marek Wyrzychowski
474 odsłony

Korzystanie z sieci zwiększa aktywność i mobilność zawodową. Z najnowszych badań wynika, że użytkownicy internetu funkcjonują na rynku pracy zdecydowanie lepiej od osób, które z niego nie korzystają.

Jak podaje portal „RynekPracy.pl” odsetek bezrobotnych wśród internautów, kształtował się na poziomie 4,8% i był o 2,4 punktu procentowego niższy niż w przypadku osób nie będących użytkownikami sieci. Z grupy osób, które w 2007 roku były bezrobotne lub nieaktywne zawodowo, internauci dwa razy częściej podejmowali zatrudnienie.

Internet jest nie tylko szansą na znalezienie wymarzonej pracy, ale również poprawia sytuację zawodową osób już pracujących. Jego użytkownicy częściej znajdują lepiej płatną lub dodatkową pracę – 15% w stosunku do 6,1% pracujących, a niekorzystających z internetu. Ci pierwsi mają także trzy razy większe szanse na awans – czytamy w raporcie przygotowanym przez portal.

Wyniki pokazują stałą tendencję. Internauci chcą nie tylko pracować z domu, ale również kształcić się za pomocą sieci. Wystarczy spojrzeć na jedną statystykę. Spośród osób nie będących użytkownikami sieci, tylko 3,5% zdobyło w 2008 roku nowe kwalifikacje. W przypadku internautów wskaźnik ten wyniósł 24%. Osoby korzystające z sieci trzy razy częściej decydowały się także na uruchomienie własnej działalności gospodarczej.

Mogą Cię również zainteresować