Ogólnopolski program dla menedżerów

przez Piotr Hoffmann

21.05.2008:Ogólnopolski program dla menedżerów 13 maja br. ruszył ogólnopolski program edukacyjny dla kadry menedżerskiej o nazwie Talent Club. Głównym celem programu jest zachęcenie menedżerów do rozwijania swoich talentów, umiejętności i pogłębiania wiedzy.

Współczesny menedżer powinien tak dobierać swoich współpracowników, by potrafili spełniać się w rolach zawodowych i umieli pokazać swoje mocne strony w działalności biznesowej.

"Talent" to powszechnie używane określenie nabytych lub wrodzonych umiejętności do łatwego przyswajania informacji i wykorzystywania ich w praktyce. "Talent" to również synonim menedżera, który cechuje się ogromnym potencjałem i wartością dla firmy. Kogoś, kto ma wybitne predyspozycje i potencjał w danym kierunku. Osoby, o których mówi się, że mają talent, są otwarte na niekonwencjonalne pomysły, podejmują ryzyko biznesowe i są wytrwałe w swoich celach. Z drugiej strony, to osoby wrażliwe i pełne wiary w swoje możliwości.

Według modelu zdolności Renzulliego człowieka można uznać za utalentowanego, jeżeli spełnia 3 warunki: posiada ponadprzeciętne zdolności, szczególnie dotyczące konkretnych dziedzin; jest twórczy, wrażliwy i niekonwencjonalnie podchodzi do rozwiązywania problemów; wykazuje silne zaangażowanie i motywację do działania.

– Od kilkunastu lat natura i charakter kontraktu z najlepszymi pracownikami uległy zmianie. Z jednej strony nikt nie oferuje, a z drugiej nikt nie oczekuje etatu na całe życie. Atrakcyjny do tej pory model kariery, polegający na mozolnym pięciu się po szczeblach hierarchii służbowej, przestał być dla wielu atrakcyjny. Coraz więcej profesjonalistów zaczyna być świadomych swej przewagi na rynku pracy wynikającej ze swoich talentów. Dominuje nastawienie na osobistą karierę, a nie lojalność w stosunku do firmy, chęć wywierania wpływu na własne losy i samodzielnego budowania kariery – powiedział Grzegorz Turniak, ekspert programu Talent Club.

Program Talent Club pozwoli też na przebadanie polskiej kadry menedżerskiej pod kątem kwalifikacji, zadowolenia z pracy zawodowej, stylu życia oraz możliwości rozwoju zawodowego.

Na stronie internetowej programu można znaleźć testy i kwestionariusze, którą pomogą zbadać talenty i wiedzę oraz sprawdzić, jak wypadamy na tle innych menedżerów w Polsce. Wśród narzędzi badawczych dostępne są  m.in.:

  • Międzynarodowe badanie Extended DISCR, służące do diagnozy naturalnych predyspozycji i talentów oraz opisujące styl zachowania, komunikacji, sposób podejmowania decyzji;
  • Testy wiedzy w zakresie kompetencji menedżerskich, finansów i sprzedaży, które
    są dostępne na  platformie e-learningowej;
  • Ankiety badawcze dotyczące obszarów: kwalifikacje menedżerskie, zadowolenie
    z pracy, awans i kariera.

Każdy z odwiedzających stronę www.talentclub.pl ma możliwość założenia własnego profilu. Uczestnicy programu mogą systematycznie pogłębiać informacje o sobie, osiągniętych wynikach oraz dostępnych testach.

Partnerami merytorycznymi programu są: Extended Disc Polska, Learn Up, WSPiZ im. Leona Koźmińskiego oraz Instytut Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Program wspiera PKPP Lewiatan.

Eksperci programu Talent Club: Anna Wilk z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego, prof. Czesław Szmidt z WSPiZ im. Leona Koźmińskiego, Grzegorz Mazurek z WSPiZ im. Leona Koźmińskiego, Romeo Grzębowski z Extended Disc, Grzegorz Wagant z Extended Disc, Piotr Maryniak z LearnUp / Hoffmann Consulting, Piotr Cebulski z LearnUp / Hoffmann Consulting, Małgorzata Rusewicz – dyrektor departamentu dialogu społecznego i stosunków pracy w PKPP Lewiatan oraz Grzegorz Turniak – prezes BNI Polska.

(Piotr Hoffmann)

Mogą Cię również zainteresować