PROJEKT S’OUVRE 3.0 czyli o tym, co się działo na zjeździe dyrektorów tego polskiego biznesu MLM w Łodzi

przez Maciej Maciejewski

Kwarantanna z powodu pandemii koronawirusa zadziałała destrukcyjnie na ludzką psychikę. Ciągły stres, izolacja i ograniczenie spotkań na żywo, to główne przyczyny problemów w aspekcie zdrowia psychicznego. Ale dyrektorzy z S’OUVRE to dobrze zorganizowana społeczność, która bez kontaktów face to face uschłaby jak kwiat na pustyni. Firma skorzystała zatem z okazji i zorganizowała zjazd dyrektorski, mający na celu omówienia projektu S’OUVRE 3.0.

Dzień 1. Całe dwudniowe spotkanie dyrektorskie, roboczo nazwane S’OUVRE DIRECTOR’S ACADEMY, a okraszone dumnym hasłem przewodnim TAKE YOUR BUSINESS. TO THE NEXT LEVEL, odbyło się w hotelu Vienna House Andel’s (łódzka Manufaktura). Ten budynek mocno wyróżnia się na tle typowych, polskich hoteli. Unikalność gmachu objawia się w cegłach, z których został wybudowany. Przypomina infrastrukturę rodem z Brooklynu w Nowym Jorku.

Wydarzenie zaczęło się tradycyjnie od tzw. „powitalnej kawy”. Podczas rozmów na twarzach dyrektorów z firmy S’OUVRE można było odczytać wielką radość i głód spotkań na żywo w gronie najlepszych liderów. Pierwsza część prelekcji rozpoczęła się o godzinie 11:00 od przemówienia prezesa spółki, Waldemara Smolińskiego, który mówił o zmianach zachodzących w całym wymiarze XXI wieku. Zwrócił również szczególną uwagę na to, jak ważną rolę odgrywają w biznesie MLM i jego firmie ludzie. Podmioty marketingu sieciowego nie potrzebują reklam w telewizji, aby dać o sobie znać społeczeństwu. To liderzy działający w network marketingu są żywą i najbardziej rzetelną formą reklamy. Jak już promujemy dane produkty, musimy być o nich przekonani. Musimy być pewni ich skuteczności. Prezes w niezwykle interesujący i zarazem prosty sposób ujął, jak ważna jest wiarygodność człowieka w biznesie MLM:

TRZEBA BYĆ TAK PRZEZROCZYSTYM, ABY W FIRMIE ZAWSZE BYŁO WIDAĆ CZŁOWIEKA. (Waldemar Smoliński, prezes S’OUVRE)

Z kolei jego syn i współwłaściciel spółki, Łukasz Smoliński omawiał ideę Networkowego Kameleona, czyli jak firmy z branży DS/MLM mogą dostosować się w ciągle zmieniającym się świecie. Omówił również konsekwencje ignorowania zachodzących zmian. Przemawiały również takie osobowości branży, jak Wojciech Piechociński, Anna Szyryńska, Romana Zych, Emin Akdogan, Agnieszka Sieczkowska-Klimek. Potem była przerwa na lunch. Wszyscy mieli możliwość odpocząć i porozmawiać przy stoliku z dobrym jedzeniem i niezwykle interesującymi ludźmi.

Druga część prelekcji rozpoczęła się o godzinie 15:00. Były omawiane kwestie projektu S’OUVRE 3.0, który ma na celu profesjonalne wprowadzenie spółki na kraje europejskie. Następnie Barbara Mogielnicka przekazała wiedzę dotyczącą budowy marki osobistej i dawania wartości innym ludziom. Mateusz Jeż omawiał przewagę marketingu sieciowego nad biznesem klasycznym. „Tutaj nie tylko spektrum możliwości rozwoju jest szersze, ale również wolność i poczucie szczęścia” – mówił. Z kolei Katarzyna Kowalczyk opowiedziała o tym, dlaczego pracuje w marketingu sieciowym. Na koniec przemówił Dariusz Holeniewski, dyrektor generalny firmy S’OUVRE, omawiając trzy błędy dyrektorskie firm MLM. To było nader mocne i gęste wystąpienie. Część edukacyjna zakończyła się o godzinie 17:20 i uczestnicy eventu mieli czas na przyswojenie otrzymanej potężnej dawki wiedzy i godzinny odpoczynek po całym dniu wykładów.

O godzinie 20:00 rozpoczęła się uroczysta kolacja przy białych obrusach. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy wchodząc na sale, to były niebieskie i fioletowe światła. Odpowiednie przygotowanie iluminacji dało niepowtarzalny efekt, jakby cala sala była koloru niebieskiego. Każdy zasiadł przy okrągłych stołach, które pokryto białymi obrusami, a na nich stały wiadra z butelkami mangostanu w lodzie. Po kolacji odbyła się zabawa, przy której każdy mógł uwolnić emocje poprzez taneczne ruchy. Nie zabrakło oczywiście tradycyjnego już w tej firmie wężyka. O godzinie 03:00 rano zabawa dobiegła końca i wszyscy udali się do swoich pokoi.

Dzień 2. Od godziny 7:00 do 10:00 była możliwość zjedzenia śniadania i przygotowania się na kolejny dzień pełen informacji i edukacji. Prelekcje rozpoczęły się o godzinie 10:00. Pierwszy segment rozpoczął dyrektor zarządzający w spółce – Sebastian Antkowiak, który omówił ważne zjawisko wartości dodanej w kontekście firmy S’OUVRE. Przemawiali również: Karolina Winiarz, Karolina Buron, Michał Skołozdrzy i Balbina Martini.

O godzinie 12:00 był czas na półgodzinną przerwę kawową. Po szybkiej dawce kofeiny odbyła się druga część prelekcji. Na koniec zjazdu dyrektorów przemawiali: Barbara Zontek, Grzegorz Biernacki i Piotr Mosio. Omawiano głównie tematy związane z pracą online, organizacją spotkań i stolików beauty oraz zwiększania termostatu finansowego.

Podsumowując, na Zjeździe Dyrektorskim S’OUVRE były omawiane najważniejsze kwestie dotyczące wejścia firmy na kraje europejskie. Dzięki bardzo mocnym prelegentom wszyscy top liderzy otrzymali ogromną dawkę wiedzy na temat mentalnego i technicznego przygotowania tego biznesu MLM do ogólnoświatowej ekspansji. Z całego serca dziękujemy firmie za zaproszenie i wspaniale spędzony czas wśród najlepszych menadżerów tego polskiego biznesu. Życzymy, aby projekt S’OUVRE 3.0 odniósł jak największy sukces i dał ludziom nieskończenie wielką dawkę radości i oczywiście pieniędzy.

Autor tekstu jest uczniem liceum ogólnokształcącego w Sosnowcu. Radny Młodzieżowej Rady Miasta Sosnowca, wolontariusz fundacji Help Furaha, członek zarządu i współorganizator wydarzeń w organizacji charytatywnej Ad Vocem. Od kilku lat stawia na szerokorozumiany samorozwój. Jego sposobem na życie jest niesienie pomocy innym ludziom.

Mogą Cię również zainteresować