Sklepy internetowe w social media

przez Katarzyna Wagner

Aż 67% użytkowników serwisów społecznościowych jest w stanie kupić produkt, który polecają mu znajomi. Do siły social shopping przekonują się coraz więksi polscy sprzedawcy. W zeszłym tygodniu na Facebooku zawitał Vobis.

źródło: www.sxc.hu
źródło: www.sxc.hu

Powstają też nowe platformy, które umożliwiają firmom założenie sklepu w serwisach społecznościowych. Vobis, który w ubiegłym tygodniu zadebiutował na Facebooku, obsługiwany jest przez platformę InFlavo. Firma jest jej pierwszym klientem.

Użytkownik, który chce skorzystać z usług sklepu na Facebooku, najpierw musi przejść do aplikacji i zezwolić na dostęp do swoich danych. Po zaakceptowaniu aplikacji InFlavo, w serwisie wyświetla się lista dostępnych artykułów z możliwością wyszukiwania konkretnych produktów. Można sortować według ceny i kategorii.

Jak wynika z badań, jest to dobra platforma, która może wesprzeć e-commerce. Jak podaje Internet Retailer, 67% użytkowników Facebooka jest gotowa kupić produkt, który poleciliby im znajomi. Co ciekawe, ponad 43% użytkowników śledzi na bieżąco przez FB aktualne promocje. Kolejne 51% użytkowników sieci społecznych twierdzi, że polecenie znajomych miało wpływ na ich decyzje zakupowe również w realu. Prowadzenie sklepu na Facebooku jest dobrym uzupełnieniem tradycyjnego e-commerce. Ale i promocja sklepu na platformie społecznościowej jest nieco trudniejsza.

Mogą Cię również zainteresować