Essays On Fundamental And Applied Environmental Topics Resume Complet Ubu Roi Example Of Informative Essay About Smoking Environmental Officer Cv Amanda Siegel Case Study

Spadek ceny złota!

przez Katarzyna Wagner

Po ostatniej serii bicia cenowych rekordów, cena złota zaczęła gwałtownie spadać. W środę cena złota spadła aż o 5,6%. Daje nam to cenę poniżej 1800 dol. za uncję. Jest to największy spadek ceny tego kruszca od marca 2008 r.

źródło: www.flickr.com
źródło: www.flickr.com

Cena złota zaczęła szaleć. Jeszcze we wtorek złoto było najdroższe w swojej historii. Za uncję inwestorzy byli gotowi zapłacić blisko 1892 dol. W czasach ogromnej niepewności, kiedy notowania światowych giełd są rozkołysane, każdy szukał bezpiecznej przystani. Właśnie za taką są uznawane metale.

Jednak już w środę cena złota spadła do 1757 dol. Według analityków inwestorzy uznali, że 1900 dolarów złoto nie przebije i postanowili zrealizować zyski. Zdaniem niektórych analityków taka sytuacja długo nie potrwa. Ponieważ ci, którzy robią dużo szybkich transakcji postanowili wycofać się z inwestycji, ale tylko po to, żeby powrócić do złota wtedy, gdy będzie ono tańsze.

Mogą Cię również zainteresować