Sposób na agresywnego szefa

przez Maciej Badowski

Pracujesz na etacie i denerwuje Cię szef? Jest na to sposób. Jak wynika z badań australijskich naukowców, na obniżenie agresji działa glukoza. Jej szybkie dostarczenie do organizmu potęguje zmniejszenie reakcji agresywnych u osób łatwo tracących kontrolę nad swoim zachowaniem.


Badanie może mieć rewolucyjny wpływ na relacje pracodawca – pracownik. Dlatego zawsze, kiedy dojdzie do spięcia na tej linii, warto mieć w pogotowiu czekoladkę, którą będziesz mógł poczęstować swojego przełożonego zanim go poinformujesz, że coś Ci nie wyszło, że chcesz jechać na urlop czy, że znów jesteś w ciąży.

Osoby na stanowiskach kierowniczych powinny panować nad swoimi emocjami i nie działać pod ich wpływem, a tym bardziej ich prezentować. Jednak często zdarza się, że kierownik czy prezes nie jest w stanie powstrzymać swoich agresywnych impulsów – zwłaszcza, jeśli jest na nie podatny. Wtedy najlepiej zainwestować w glukozę – podsumowuje raport. Jeśli Twój przełożony ma naturalnie wysokie skłonności do zachowań agresywnych, najłatwiej będzie mu zaproponować kawałek czekolady, ponieważ po przyjęciu glukozy będzie reagował znacznie łagodniej.

Mogą Cię również zainteresować