Sprzedawaj za pomocą pytań

przez Agnieszka Maziarz - Lipka
513 odsłony

Sprzedawaj za pomocą pytańOd Klienta trzeba się dowiedzieć, co dla niego jest najistotniejsze, poznać potrzeby. Wtedy można rozwiać jego wszystkie wątpliwościAgnieszka Maziarz – Lipka Co jest największym grzechem w prezentacji? Nuda! Musisz być dla swoich Klientów interesujący.

Powiem więcej: zachwycająca, porywająca, odurzająca, ach! Nie, no trochę przesadzam. Ale tylko trochę.

 

Kilka technik, przydatnych w sprzedaży

Pamiętam, jak kiedyś jechałam pociągiem. W przedziale ze mną siedział młody człowiek. Sądząc po jego rozmowach telefonicznych, które prowadził, był handlowcem. Zaczęliśmy rozmawiać o sprzedaży. Powiedziałam, że robię szkolenia dla sprzedawców. Na co ten młody człowiek zapytał mnie dość prowokującym tonem: a cóż to jeszcze można nowego nauczyć się na szkoleniach sprzedażowych? Odpowiedziałam:

Sprzedawaj za pomocą pytań

Cóż to znaczy "sprzedawaj za pomocą pytań"? Zenon, zanim nauczył się sprzedawać za pomocą pytań, prezentował swoją ofertę Klientowi – oczywiście językiem korzyści. Wyglądało to tak:

Szanowny Panie. Bardzo się cieszę, że zechciał się Pan ze mną spotkać. Mam przyjemność zaproponować Panu firmę, która będzie Pana obsługiwać według najnowszych i najlepszych standardów. Poza tym, możemy Panu zaproponować atrakcyjne warunki finansowe, ponieważ nie mamy bardzo rozbudowanej infrastruktury i ponosimy mniejsze koszty, a to przekłada się na Pana zysk. Ma Pan pewność, że materiały, z których będzie Pan korzystał są najwyższej klasy, a to daje wygodę zarówno podczas budowania, jak i spokój, gdy budynek już jest skończony, ponieważ wszystko będzie wykonane tak jak powinno. Może Pan skorzystać z wiedzy naszych ludzi – poczynając od architektów, którzy zaprojektują dom, przez nadzór budowy, aż po architektów wnętrz i ostatecznych wykonawców, którzy pięknie położą glazurę i pomalują ściany lub położą tapetę.

Mogą Cię również zainteresować