Strzel sobie zdjęcie

przez Marek Wyrzychowsk
494 odsłony

Nudzą cię sztuczne, pozowane zdjęcia, na których znajomi nie pokazują wszystkich „smaczków” swojej urody? Jest na to rada. Zamiast robić zdjęcia z ukrycia, wystarczy trzymać kciuki za realizację nowego, azjatyckiego konceptu. Aparat-proca to coś, czym faktycznie można „strzelić” zdjęcie.


Sling Shot Camera autorstwa pary azjatyckich designerów: Sung Young Um i Jung Eun Yim, to jak sama nazwa wskazuje sprzęt ukryty w konstrukcji procy. Zamiast zwykłego spustu migawki mamy tu naprężoną linkę. Mimo prostej budowy nie zabrakło tu miejsca dla lampy doświetlającej czy niewielkiego wyświetlacza LCD, na którym można obserwować miny osób fotografowanych. Po wykonaniu zdjęć, urządzenie wystarczy podpiąć do komputerowego gniazda USB tak jak pamięć przenośną.

Niestety nie podano żadnych informacji dotyczących matrycy aparatu, rozdzielczości wyświetlacza LCD, pamięci wewnętrznej czy baterii, jaka mogłaby pojawić się wewnątrz zabawki. Jak na razie to tylko koncept, chociaż już nie na takie pomysły znajdowali się inwestorzy. Taki aparat mógłby naprawdę dobrze się sprzedawać. Kto z nas nie lubi czasami zrobić znajomym jakiegoś kawału?

Mogą Cię również zainteresować