Szampan w Księdze Rekordów Guinnessa

przez Katarzyna Wagner

Nie zważając na wysokość zarobków, chyba każdy z nas spotkał się przynajmniej raz w życiu z szampanami produkowanymi za naszą wschodnią granicą. Ich smak może i nie zalicza się do najlepszych, jednak nasi sąsiedzi znaleźli sposób, jak zapisać się w Księdze Rekordów Guinessa.

źródło: Englishrussia.com
źródło: Englishrussia.com

W ukraińskiej Bałakławie na zakończonym niedawno festiwalu Crimean Champagne Birthday Festival atrakcjami były nie tylko możliwość skosztowania przeróżnych trunków musujących czy koncert jednej z ukraińskich kapel rockowych. W Bałakławie zaprezentowano największy na świecie kieliszek do szampana. Wysokie na 1,5 metra naczynie pomieściło aż… 75 butelek wina. Dzięki temu udało się pobić niemal dwukrotnie poprzedni rekord z Księgi Guinessa.

Do gigantycznego kieliszka spłynął wyprodukowany w 2009 roku trunek z 75 butelek o pojemności 750 ml. Ceremonii, na której obecni byli przedstawiciele Księgi Rekordów przyglądało się około 20 tysięcy widzów. Napełnienie kieliszka trwało blisko 20 minut. Przyjaciele ze Wschodu udowodnili, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Mogą Cię również zainteresować