Uniwersytet Dziecięcy UEK

przez Katarzyna Wagner
502 odsłony

W najbliższą sobotę Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie po raz pierwszy w historii zainauguruje zajęcia Uniwersytetu Dziecięcego UEK. W ramach zajęć już w pierwszym semestrze 140 uczniów pozna teorię i praktykę z zakresu różnych dziedzin życia.


Dzieci będą poznawały zagadnienia gospodarki, problemów życia społecznego, kultury, komunikacji międzykulturowej, zagadnień miejskich, psychologii czy polityki. Oferta skierowana jest do dzieci w wieku 6-12 lat a zajęcia podzielone będą na 2 grupy wiekowe.

Uroczysta Inauguracja Uniwersytetu Dziecięcego UEK odbędzie się 1 października 2011 roku o godz. 10.30 w hali widowiskowo-sportowej w pawilonie dydaktyczno-sportowym na kampusie UEK przy ul. Rakowickiej 27 w Krakowie. W jej programie przewidziano m.in. wykład inauguracyjny połączony z wystawą dr Dominiki Sułkowskiej pt.: „Tajemnicze nietoperze”. Inauguracja roku ma charakter otwarty – zapraszamy na nią zarówno najmłodszych, rodziców oraz wszystkich zainteresowanych tematyką wykładu inauguracyjnego. Pełnomocnikiem rektora ds. Uniwersytetu Dziecięcego UEK jest prof. Anna Karwińska, kierownik Katedry Socjologii UEK.

Zajęcia prowadzone będą w sposób odzwierciadlający specyfikę zajęć dydaktycznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Część spotkań będzie miała formę wykładów, a część formę warsztatów. W ramach zajęć przewidziano także wycieczki tematyczne i zajęcia sportowe. Wysokość opłat dla uczestników Uniwersytetu Dziecięcego UEK na rok akademicki 2011/2012 wynosi:

1. Opłata za udział w 5 wykładach – 100 zł za semestr

2. Opłata za udział w warsztatach – 20 zł za każdy warsztat

Szczegółowe informacje oraz harmonogram zajęć 1 semestru Uniwersytetu Dziecięcego UEK znajdują się na stronie internetowej: www.ud.uek.krakow.pl.

Mogą Cię również zainteresować