Usługi on-line dla przedsiębiorstw

przez Marek Wyrzychowski
539 odsłony

Jak wynika z danych GUS za 2009 rok, dostęp do internetu w Polsce miało ponad 90% przedsiębiorstw. Lecz jedynie 76% spośród nich korzystało z usług dostępnych on-line.

źródło: www.flickr.com
źródło: www.flickr.com

Do usług najczęściej używanych przez przedsiębiorców należały finansowe i szkoleniowe. Jednak cały czas wzrasta odsetek przedsiębiorstw korzystających z aplikacji usprawniających zarządzanie. Są to ewidencje firmowych zasobów on-line, systemów zarządzania relacjami z klientami czy fakturowania.

Na rynku zadebiutował nowy gracz, mianowicie platforma Firmao.pl. Portal udostępnił swoim klientom zintegrowany pakiet e-usług pozwalających sprawnie zarządzać przedsiębiorstwem z poziomu przeglądarki internetowej. „Software as a Service” czyli oprogramowanie udostępniane jako usługa, przewiduje dostęp do potrzebnych aplikacji za pośrednictwem internetu. Taki system dystrybucji oprogramowania ma szereg zalet.

Usługi on-line są zdecydowanie tańsze zarówno na etapie zakupu, jak i samej eksploatacji. Ponadto w przypadku oprogramowania udostępnianego on-line wszelkie kwestie techniczne, także archiwizacja, pozostają po stronie dostawcy. Klient musi jedynie zarejestrować firmę i jej pracowników. Oprogramowanie dostępne na platformie Firmao.pl jest kompatybilne z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi: Windows, Mac, Linux i wymaganiami przeglądarek: Internet Explorer, Firefox, Chrome, Opara, Safari, a poszczególne moduły są powiązane ze sobą, dlatego wszelkie dane wprowadza się tylko raz.

Mogą Cię również zainteresować