Ustawienia systemowe rodzin wg. Berta Hellingera a sprzedaż w biznesie MLM

przez Maciej Maciejewski

Sektor multi level marketing czyli w skrócie MLM to najsprawiedliwszy system zawodowy jaki znam. W projektach network marketingowych nie ma znaczenia kim jesteś, kogo znasz i jakie masz poglądy. Tu liczy się wynik, za który dostajesz swoją prowizję i dzięki któremu możesz zrobić swoją karierę. Każdy ma taki sam start i praktycznie takie same produkty do sprzedania. Firmy MLM dbają o swoją sprzedaż poprzez troskę o rozwój swoich współpracowników. Również rozwój osobisty.

źródło: Pixabay

MLM-owa społeczność działa jak każdy system. Na takich samych zasadach, jak działa system rodzinny. Posiada swoje dynamiki, swoją historię. Każdy z uczestników wchodzi tam ze swoim własnym systemem, ze swoimi własnymi ustawieniami systemowymi. Oferowana kariera oraz pieniądze są dużą zachętą. Jednak praktyka pokazuje, że nie każdy osiąga w MLM sukces. Jedni mają ogromne profity, inni marne. Dlaczego tak jest? Znaczna część osób, pomimo deklaracji uczestnictwa „broni się” przed tym, co mogłaby uzyskać. Oczywiście, ta obrona to poziom nieświadomy.

Czy dlatego, że nie wierzymy, iż ktoś od nas coś kupi? Jeżeli masz niskie poczucie własnej wartości, nie będziesz mógł dobrze sprzedawać, ponieważ produkty, które oferujesz, nie są wtedy wiele warte.

Dokładnie tak samo, jak Ty – tak o sobie myślisz, nie zdając sobie z tego sprawy. Nie uświadomione, niskie poczucie własnej wartości może zamieszać nawet w sprzedaży. Nawet w tak dobrym systemie jak marketing sieciowy. Korzenie niskiej wartości wynikają z dzieciństwa oraz wczesnego wieku nastoletniego. Może to również dotykać jeszcze głębszych historii, płynących z samego systemu rodzinnego. Praca nad sobą może rozwiązać ten problem, jednak trzeba się na nią zdecydować. A warto, bo podróż w głąb siebie bywa zachwycająca.

Co o tym myślisz? Czy dotyczy to Ciebie i Twojej sprzedaży? Masz tego świadomość? Nie jesteś na swoim miejscu? Problem ten zgłaszają mi osoby, które pragną uczestnictwa w network marketingowej społeczności, jednak z jakiegoś powodu nie czują się w tym dobrze. Często jest tak, że może to być jakiś głębszy problem. Towarzyszy mu często poczucie, że… „wszędzie jestem nie do końca i nie na swoim miejscu.”

Masz takie poczucie? Zdarza Ci się, że chcesz, ale nie możesz się odnaleźć? Nie na swoim miejscu… Często wiąże się to z zaburzeniem hierarchii w rodzinie. Gdzieś, ktoś, kiedyś nie był na swoim miejscu, a my idziemy jego śladami. Lojalność rodowa działa na poziomie nieświadomym. Z wielkiej miłości do naszego systemu powielamy czyjś los. Natomiast odpowiednie ustawienie swojego systemu wyciąga nas z cudzego losu. Wtedy łatwiej nam znaleźć swoje miejsce. W każdej dziedzinie życia.

Czy Ciebie to dotyczy? Trudno Ci odnaleźć swoje miejsce zawodowe? Co czujesz, jak to czytasz? Tak. Niekiedy trudno dostosować się do zaleceń sztuki sprzedaży. Są osoby, które mimo, że dostają gotowy przepis na sprzedaż, mają problem z wykonywaniem wskazanych zaleceń. W tym przypadku strefa nieświadomości „dba” o nasz interes. Tym interesem jest pozostać w tym miejscu, w którym się aktualnie znajdujemy. Daje nam to poczucie bezpieczeństwa i chroni przed zmianą. Jeżeli nie jesteś gotowy na zmiany, musisz pozostać w tym miejscu, w którym jesteś. Zmiana będzie oznaczała dla Ciebie może bogactwo, może karierę, a może po prostu lepszy status społeczny.

Jesteśmy wierni temu, z czego pochodzimy, czyli systemowi rodowemu. Z drugiej strony zmiana naszego życia na lepsze może spowodować poczucie winy. Będziemy czuli się winni za to, że jest nam lepiej niż innym. Jeżeli nie zdajesz sobie z tego sprawy, zostajesz w tym, w czym jesteś. Nikt nie lubi czuć się winny. Podświadomość tak rozumie Twój interes. W związku z tym, sukces się oddala…

Czy myślisz, że Ciebie to dotyczy? Jak się czujesz z tym, co czytasz? Chcesz ruszyć do przodu? Opisane dynamiki to tylko część tego, co nie pozwala nam na tworzenie dostatniego życia zawodowego. Szczęśliwy człowiek to człowiek z dobrą pracą i z dobrym domem (rodziną).  Warsztaty dla osób zajmujących się sprzedażą, które również prowadzę, pokazują znacznie więcej problemów, jakie towarzyszą wyhamowaniu kariery. Jeżeli masz w sobie siłę na rozwijanie swojej świadomości, to rób coś. Zmień coś. Nie czekaj. Korzystaj z życia. Każdy może mieć więcej szczęścia zawodowego. Dobry sprzedawca to taki, który umie pracować ze swoimi słabymi stronami. Najpierw jednak, trzeba umieć je odkryć! Powodzenia.

Autorka publikacji na co dzień zajmuje się zagadnieniami związanymi z ustawieniami systemowymi rodzin wg. Berta Hellingera. Tak mówi o swoich zainteresowaniach: „Kiedy zaczęłam pracować za pomocą metody ustawień systemowych rodzin wg. Berta Hellingera, spotkałam na swojej drodze wiele osób, które próbowały rozwiązać różne własne problemy życiowe. Wiele z nich dotyczyło sfer zarabiania pieniędzy, dostatku i bogactwa. Często były to problemy związane z jakimś etapem funkcjonowania ich firm. To spowodowało, że zaczęłam przyglądać się, jak funkcjonuje dana firma, czy jest ona zależna jedynie od koniunktury na rynku, czy może wpływają na nią również inne czynniki… Te, które ukształtowały nas samych. A może przede wszystkim „Nasza Firma” jest obrazem naszych możliwości i aby się rozwinęła najpierw musimy dostrzec samego siebie?” Więcej informacji na stronie: www.ustawieniasystemowe.com.pl.

Mogą Cię również zainteresować