W tym roku „Gramy z pompą!”

przez Katarzyna Wagner

Dzisiaj o godzinie 12.00 w Hotelu Radisson Blu Sobieski (Warszawa) odbyła się konferencja prasowa podsumowująca przygotowania do XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Konferencję poprowadził Jerzy Owsiak. W jej czasie zaprezentowany został Amerykański Chopper przygotowany specjalnie z okazji XX Finału przez Paul Jr. Designs. Pokazano również kilka z najciekawszych aukcji finałowych licytowanych w serwisie aukcje.wosp.org.pl. Przypomniano także temat tegorocznego finału, czyli „Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.”

Mówiono również o współpracy z Narodowym Bankiem Polskim, orkiestrowym znaczku przygotowanym przez Pocztę Polską, badaniach przygotowanych przez Millward Brown SMG/KRC, książce Jurka Owsiaka „Róbta co chceta, czyli z sercem jak na dłoni – 20 lat grania”, wystawie zdjęć na ogrodzeniu Łazienek Królewskich w Warszawie, transmisji internetowej w Owsiaknet.pl, a także o 6 Biegu „Policz się z cukrzycą”. Podsumowano także współpracę z najważniejszymi partnerami XX Finału – Bankiem PeKaO SA oraz firmą Play.

XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 8 stycznia 2012 r. W kolejnej edycji finału uczestniczyć będzie 120 tys. wolontariuszy, skupionych w ponad 1 500 sztabach w Polsce i na świecie. Odbędzie się kilkadziesiąt imprez zamkniętych. W dniu finału prowadzona będzie licytacja Złotych Serduszek i Kart Telefonicznych, a także ponad 100 tysięcy aukcji w serwisie www.aukcje.wosp.org.pl. Punktem kulminacyjnym Finału jest happening świetlny „Światełko do Nieba”, przyjmujący w wielu miejscach w Polsce formę widowiskowego pokaz sztucznych ogni.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. W ciągu 19 lat fundacja wydała na cen cel około 140 mln USD. By podziękować wolontariuszom za wspólne zimowe granie w połowie wakacji fundacja organizuje ponoć najpiękniejszy festiwal świata – Przystanek Woodstock. Na co dzień fundacja prowadzi także 5 ogólnopolskich programów medycznych i jeden edukacyjny, a także upowszechnia wiedzę dotyczącą pierwszej pomocy, wspiera budowanie społeczeństwa obywatelskiego w Polsce, promuje ideę wolontariatu i angażuje się w wiele inicjatyw społecznych. Pomysłodawcą, założycielem i prezesem zarządu fundacji jest Jurek Owsiak – dziennikarz radiowy i telewizyjny, działacz społeczny, powszechnie uznany za jeden z największych autorytetów w Polsce.

Mogą Cię również zainteresować