Witajcie w życiu. Przedsiębiorcy…

przez Maciej Maciejewski

Firma iComarch24 realizuje w internecie świetną viralową kampanię. Dwuminutowy film wirusowy „Urząd Cię urządzi” przedstawia zabawną historię petenta, który w urzędzie, chcąc załatwić drobną sprawę, musi zmierzyć się z biurokratycznymi procedurami skostniałej instytucji.


Historia niby zabawna, lecz niestety prawdziwa. Przedstawia realny świat i funkcjonowanie polskich urzędów. Viral zachęca prowadzących własny biznes do skorzystania z innowacyjnych usług internetowych dla biznesu. Jednocześnie film zaprasza do odwiedzenia strony iComarch24.pl, który skupia rozwiązania wspierające prowadzenie biznesu oraz sprzedaży internetowej, oferowane przez firmę. Dodatkowo treści zamieszczone w tym portalu zostały wzbogacone o animowane filmy pokazujące codzienne sprawy, z jakimi mają do czynienia polscy przedsiębiorcy.

– Stworzenie virala poruszającego tematykę biznesową, a który okaże się hitem, jest dużym wyzwaniem. Nam jednak przede wszystkim zależało na pokazaniu przedsiębiorcom, iż w codziennej walce z urzędami, a także w przystosowaniu ich firm do zmian podatku VAT, jakie niesie ze sobą nowym rok, nie są sami – mówi Gabriela Nadczuk, kierownik działu marketingu w sektorze ERP firmy Comarch. – Jako odpowiedzialny producent systemów IT, przygotowujemy naszych klientów na czekające ich zmiany, a nasze oprogramowanie ułatwia zarządzanie firmą bez względu na skalę prowadzonej działalności – dodaje Nadczuk.

– Pisząc scenariusz do virala nie musieliśmy daleko szukać inspiracji. W urzędach na co dzień spotyka nas masa absurdów, z których wyciągnęliśmy jedynie esencję. Dodatkowo w filmiku wykorzystaliśmy zabawne skróty, które dzięki Internetowi i rosnącemu nieustannie tempu życia na stałe weszły do naszego codziennego języka – mówi Grzegorz Gracz, creative director w SoInteractive.

Agencja interaktywa SoInteractive odpowiada za koncepcję artystyczną, scenariusz oraz realizację kampanii viralowej. Za rozpowszechnienie virala w internecie odpowiada dział marketingu comarch. Nam pomysł bardzo się spodobał. Być może filmik zobaczą polscy ustawodawcy oraz sami urzędnicy i zastanowią się troszkę nad tym, co dobrego robią dla przedsiębiorców, dzięki którym mają przecież pracę.

A gwóźdź programu można zobaczyć w tym miejscu: „Urząd Cię urządzi”.

Mogą Cię również zainteresować