Wpływ technologii mobilnych na produktywność

przez Piotr Hoffmann

Technologie mobilne umożliwiają pracę poza biurem. Telefon komórkowy, laptop i internet spowodowały, że pracować możemy praktycznie wszędzie. Oznacza to większą produktywność, zwiększenie efektywności działań w pracy i większe zyski dla firm.


Firma Kelly Services, zajmująca się dostarczaniem rozwiązań HR, przebadała ponad 100 000 menedżerów w różnych krajach – w tym w Polsce – pytając ich o opinię na temat technologii mobilnych i ich wpływu na efektywność oraz zadowolenie z pracy.
Ogólnie rzecz biorąc, tego typu rozwiązania są postrzegane bardzo pozytywnie – 90% osób chciałoby mieć możliwość wykonywania swoich obowiązków nie tylko przy biurowym komputerze w firmie. Jednocześnie, prawie 40% pracowników przyznaje, że technologie mobilne spowodowały, iż pracują dłużej. Co ciekawe, Kelly Services sprawdziła, czy nasze zadowolenie z możliwości pracy mobilnej i „webstress” są zależne od wieku. Okazało się, że osoby z pokolenia wyżu demograficznego (48-65 lat), najmniej są zadowolone z tego, jak wygląda stosunek ilości czasu w pracy do czasu prywatnego, który po wykonaniu zadań pozostaje. Pokolenie Y (18-29 lat) jest z work-life balance najbardziej zadowolone. Głównym czynnikiem może być to, że nie znają innych opcji – dla nich komórka i komputer to narzędzia, które przecież istnieją od zawsze.

Mogą Cię również zainteresować