Współpraca przedsiębiorców z rządem

382 odsłony

Przyzwyczailiśmy się, że PKPP Lewiatan zazwyczaj wytyka wszelakie niedociągnięcia ze strony urzędników. Jednak, kiedy chodzi o priorytety polskiej prezydencji, sytuacja diametralnie się zmienia.

źródło: www.flickr.com
źródło: www.flickr.com

Lewiatan ma nadzieję, że rząd zrealizuje swoje postulaty. Każda prezydencja chce zostawić po sobie jakiś wyraźny znak. Priorytety polskiej prezydencji w UE są ważne dla przedsiębiorców. Na dzień dzisiejszy rząd jest bardzo zdeterminowany, żeby je zrealizować. Z punktu widzenia przedsiębiorców dobrze, że w centrum prezydencji znalazł się rozwój wspólnego rynku i e-gospodarki. Jak zapewniają przedstawiciele PKPP Lewiatan, jeśli rząd twierdzi, że najważniejszym tematem jest poprawa funkcjonowania wspólnego rynku, to naprawdę trudno się z tym nie zgodzić. Jednak nie wszystkie rządowe pomysły cieszą się taką aprobatą.

Przedsiębiorcy mają nadzieję, że zostaną wdrożone dyrektywy, które umożliwią przyjazd do UE wysoko wykwalifikowanych pracowników spoza unii oraz zwiększenie działań na rzecz flexicurity, czyli rynku pracy, który oprócz tego, że jest elastyczny to dodatkowo gwarantuje bezpieczeństwo pracownikom. Kolejno, według środowisk biznesu, ważna jest też dyskusja nad reformą systemów emerytalnych w Europie. Chodzi o to, żeby państwa, które je już przeprowadziły, nie były w gorszej sytuacji niż pozostałe. Należy też zwrócić uwagę na rozwiązania w zakresie ochrony klimatu, nie mogą one zmniejszać konkurencyjności europejskiego przemysłu.

Mogą Cię również zainteresować