Wybrano najpiękniejszą kobietę świata

przez Katarzyna Wagner
386 odsłony

W nocy z poniedziałku na wtorek w brazylijskim Sao Paulo wybrano najpiękniejszą kobietę świata. Tytuł Miss Universe 2011 udało się zdobyć pochodzącej z Angolii Leili Lopes. W wyścigu po koronę Leila Lopes pokonała 88 rywalek, w tym Polkę Rozalię Mancewicz.

Nowa Miss Universe 2011
Nowa Miss Universe 2011

Podczas 60 finału tej imprezy koronę wręczyła jej ubiegłoroczna triumfatorka konkursu, pochodząca z Meksyku, Jimena Navarrete. Pierwszą wicemiss została Ukrainka Olesia Stefanko, drugą Priscilla Machado z Brazylii. Kolejne dwie lokaty przypadły kolejno Miss Filipin Shamcey Supsup i Miss Chin Lio Zilin.

Nowa Miss Universe bardzo inteligentnie przebrnęła przez ostatnie pytanie, które brzmiało: „Co zmieniłabyś w swoim ciele, gdybyś miała taką możliwość?”. Powiedziała: „Dzięki Bogu, jestem bardzo zadowolona z tego, jaką mnie stworzył Bóg, i nic bym nie zmieniła. Uważam się za kobietę obdarzoną wewnętrznym pięknem. Rodzina nauczyła mnie wielu cudownych zasad i zamierzam się nimi kierować przez resztę życia.” Jak wynika z wstępnie przeprowadzonych szacunków, ceremonię wyboru tegorocznej królowej piękności oglądało nawet miliard widzów, a prawa do transmisji sprzedano do 170 krajów na całym świecie.

Mogą Cię również zainteresować