Wykorzystaliśmy 41% unijnych dotacji na e-usługi

przez Marek Wyrzychowski
343 odsłony

Masz pomysł na biznes i nie wiesz skąd wziąć pieniądze? Skorzystaj z unijnych dotacji! Trzeba jednak się spieszyć, bowiem do tej pory zostało wydanych już ok. 41 %, a Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka cieszy się nadal dużym zainteresowaniem.


E-usługa zgodnie z przepisami dotyczącymi PO IG musi być świadczona w sposób całkowicie automatyczny. Rozumiemy przez to, że w procesie jej realizacji nie może uczestniczyć człowiek. E-usługa musi być realizowana z wykorzystaniem technologii informatycznych, np. oprogramowania.

Nie może być to usługa już istniejąca, musi być to coś, co powstaje od początku. E-usługami mogą być: serwisy informacyjne, gazety online, e-booki, e-bankowość, ubezpieczenia, systemy płatności online, aukcje internetowe, e-learning, gry internetowe czy wyszukiwarki.
Nie są nimi usługi: dostępu do internetu, centra wsparcia telefonicznego, sprzedaż gier na płytach CD-ROM czy DVD, czy usługi offline naprawy sprzętu komputerowego. Z dofinansowania wykluczone są usługi związane z rejestracją i utrzymaniem domen internetowych.

Działanie 8.1 PO IG skierowane jest do mikro- i małych przedsiębiorców. Wielkość wsparcia nie może przekroczyć 70% wydatków (w przypadku osoby fizycznej, która ma nie więcej niż 27 lat jest to 80%. Wartość projektu, który może zostać objęty wsparciem, nie może być niższa niż 20 tys. zł i wyższa niż 700 tys. zł.

Obecna tura naboru wniosków trwa od 30 lipca i zakończy się 30 września. Szczegółowe informacje dotyczące POIG można znaleźć na stronie: www.poig.gov.pl

Mogą Cię również zainteresować