Zapisy wprost ze strony internetowej organizatora

przez Katarzyna Matuszewska-Jagiełło
728 odsłony

Funkcjonalność strony internetowej, w tym estetyka serwisu, łatwość poruszania się po niej czy grafika, to jeden z głównych czynników stanowiących o jej sukcesie. To właśnie dzięki ciekawym rozwiązaniom internauci chętnie wracają…

źródło: www.sxc.hu
źródło: www.sxc.hu

…pozostają dłużej na stronie, dokonują zakupów czy pozostawiają swoje dane. Według raportu „Kondycja polskich stron www.” opracowanego przez firmę pozycjonerską AdSeo.pl, aż w 78% przypadków można spotkać się ze stronami o częściowej 31% bądź umiarkowanej 47% funkcjonalności realizowanej zgodnie z zasadami usability.

Ciekawe rozwiązanie w kwestii poprawy profesjonalnej obsługi stron www stworzył serwis Uczestnicy.pl. Chodzi o narzędzie on-line dla organizatorów wydarzeń, które zostało wyposażone w nową funkcjonalność umożliwiającą umieszczenie na stronie organizatora widgetu pozwalającego na rejestrację na dowolny organizowany przez właściciela strony event.

Nowe rozwiązanie proponowane przez serwis skierowane jest do wszystkich organizatorów wydarzeń, którzy planują skutecznie, a przede wszystkim profesjonalnie przeprowadzić rejestrację osób. Możliwość umieszczenia widgetu na stronie internetowej organizatora zapewnia pełną integrację formularza zgłoszeniowego z szatą graficzną, stanowiąc w ten sposób spójną całość ze stroną wydarzenia. Funkcja ta bezpośrednio przekłada się na oszczędność czasu potrzebnego na dokonanie zapisu na wydarzenie przez zainteresowaną osobę, wspierając zmniejszenie kosztów obsługi wydarzenia ponoszonych przez organizatora. Zastosowanie tej funkcji stanowi ułatwienie dla rejestrujących się osób, które za pomocą jednego kliknięcia zapisują się na wybrane przez siebie wydarzenia. Sprawdziła to Agora, która jako jedna z pierwszych firm wykorzystała nową funkcjonalność do organizacji Startup Fest, festiwalu najciekawszych startupów z Polski. O przydatności możliwości rejestracji wprost ze strony wydarzenia przekonani są też inni organizatorzy.

– W tym roku współpracujemy z serwisem Uczestnicy.pl przy organizacji PMI International Congress już po raz drugi – mówi Mariusz Mirski, członek zarządu d/s wydarzeń w stowarzyszeniu PMI Poland Chapter. – Tym razem uczestnicy mogą zgłaszać swój udział przez formularz umieszczony na naszej stronie internetowej. Nowa funkcja serwisu Uczestnicy.pl umożliwiająca umieszczenie w prosty sposób widgetu na stronie internetowej kongresu zapewniła pełną integrację graficzną formularza zgłoszeniowego z naszą stroną. Dzięki temu rozwiązaniu zapisy na nasze październikowe wydarzenie odbywają się w sposób profesjonalny, a przede wszystkim rozwiązanie to stanowi ułatwienie dla wszystkich osób, które mogą zapisać się i zapłacić za uczestnictwo w przedsięwzięciu bezpośrednio z naszej strony – dodaje.

Serwis Uczestnicy.pl to wygodny kreator wydarzeń, który pozwala organizatorowi szybko i łatwo stworzyć stronę każdego typu spotkania, zaprosić i zapisać uczestników, a także automatycznie potwierdzać ich zgłoszenia oraz wpłaty. Narzędzie umożliwia bez znajomości programowania prostą obsługę rejestracji gości i ułatwia zarządzanie listą osób biorących udział w danym wydarzeniu. Dodatkowo serwis pozwala na samodzielne wybieranie informacji, które są dla organizatora ważne podczas procesu rejestracji, a także eksport listy uczestników do wielu formatów. Serwis pozwala na sprzedaż zaproszeń, wejściówek oraz biletów bezpośrednio ze strony wydarzenia, natomiast środki zgromadzone na koncie organizatora mogą zostać wypłacane w każdej chwili dzięki zsynchronizowaniu narzędzia z serwisem Przelewy24.pl.

– Serwis Uczestnicy.pl ma przede wszystkim pomóc organizatorom w profesjonalnym przygotowaniu wydarzenia na każdym jego etapie, przy jak najmniejszym obciążeniu czasowym. Prosty panel administracyjny oraz brak konieczności znajomości programowania sprawia, że narzędzie to staje się dostępne praktycznie dla każdej osoby planującej organizację spotkania – komentuje Tomasz Grochowski, project manager odpowiedzialny za rozwój produktu. – Każdy organizator korzystający z naszego portalu skutecznie poinformuje uczestników o wydarzeniu, wypromuje je w sieci, a także przeprowadzi rejestrację. Strasznie prosta do przeprowadzenia integracja narzędzia ze stroną internetową organizatora ma przede wszystkim ułatwić proces rejestracji i zapewnić jeszcze lepsze efekty – dodaje.

Dzięki integracji platformy z mediami społecznościowymi (Blip, Facebook, Twitter, Wykop) organizator ma możliwość korzystania z dodatkowych kanałów promocji swojego wydarzenia i dotarcia do szerszego grona potencjalnych uczestników. Narzędzie jest bezpłatne dla wszystkich bezpłatnych wydarzeń, natomiast opłaty pobierane są jedynie w wypadku organizacji wydarzeń płatnych lub zamówienia usług dodatkowych.

Serwis Uczestnicy.pl podczas Targów Democamp East/West 2010 został uznany przez publiczność za najlepszy polski start-up. Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Możliwości narzędzia będzie można sprawdzić w dniach 5-6 października br. podczas Targów Event 2011 w Warszawie, w których serwis bierze udział.

Mogą Cię również zainteresować