Zbliża się XXI Finał WOŚP

przez Marek Wyrzychowski

13 stycznia 2013 roku w Polsce i na całym świecie odbędzie się 21 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy z 1700 sztabów zamierza dla mieszkańców swoich miejscowości zorganizować naprawdę ciekawe i niezapomniane wydarzenia. Jakie?

źródło: Flickr.comźródło: Flickr.com

W tym roku razem z Mobilną Platformą Informacyjną Coigdzie.pl organizatorzy akcji postanowili dać sztabom możliwość pochwalenia się nimi. Każdy ze sztabów w bazie sztabów znalazł prosty i intuicyjny formularz, dzięki któremu może wpisać każdą organizowaną przez niego imprezę.

Wszystkie wydarzenia wpisane przez sztaby tegorocznego firnału zaprezentowano na stronie www.wydarzenia.wosp.org.pl (na mapie stworzonej dzięki Naszemiasto.pl) oraz w aplikacjach mobilnych (www.aplikacja.wosp.org.pl).

Mamy nadzieję, że ta lista pomoże wszystkim Polakom w Polsce i na świecie, którzy będą chcieli się włączyć we wspólne, finałowe granie. Baza jest nieodpłatnie udostępniana wszystkim zainteresowanym.

O Fundacji

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. W ciągu 20 lat fundacja wydała na ten cel ponad 150 mln USD.

By podziękować wolontariuszom za wspólne zimowe granie w połowie wakacji fundacja organizuje najpiękniejszy festiwal świata – Przystanek Woodstock. Na co dzień fundacja prowadzi także 5 ogólnopolskich programów medycznych i jeden edukacyjny, a także upowszechnia wiedzę dotyczącą pierwszej pomocy, wspiera budowanie społeczeństwa obywatelskiego w Polsce, promuje ideę wolontariatu i angażuje się w wiele inicjatyw społecznych. Pomysłodawcą, założycielem i prezesem zarządu fundacji jest Jurek Owsiak – dziennikarz radiowy i telewizyjny, działacz społeczny, powszechnie uznany za jeden z największych autorytetów w Polsce.

Mogą Cię również zainteresować