Zdrowy tryb życia a wykonywana praca

Czy wykonywany zawód bardzo wiąże się z prowadzeniem zdrowego trybu życia? Zdecydowanie tak. W końcu sposób, w jaki pracujemy ma też wpływ na to, w jaki sposób żyjemy. Brytyjska firma ubezpieczeniowa postanowiła stworzyć listę najbardziej zdrowych oraz najbardziej niezdrowych zawodów.

źródło: www.flickr.com
źródło: www.flickr.com

Jeśli chodzi o zawody i zachowania, które rujnują zdrowie, to w tym przypadku przodują kucharze. Najwięcej palą, podjadają oraz spożywają duże ilości alkoholu. Kolejną grupą ryzyka są rolnicy. Tygodniowo zjadają 14 przekąsek typu fast food. O zdrowie nie dbają też elektrycy i agenci ubezpieczeniowi.

Zatem jakie zawody należą do „najzdrowszych”? Przede wszystkim agenci pracujący w reklamie. Najmniej palą, dużo ćwiczą i mało piją. Drugie zaszczytne miejsce, przypadło w udziale nauczycielom, a trzecie pracownikom działów HR. Nie tylko palą oni mało i rzadko jedzą „jedzenie ze śmietnika”, ale również 3 razy w tygodniu ćwiczą. Najczęściej aktywność fizyczną uprawiają pracownicy działów hi-tech i technologii, ale nie są najzdrowsi, bo jednocześnie jedzą spore ilości fast foodów.

Najrzadziej z siłowni korzystają prawnicy. Najbardziej chorowici są agenci ubezpieczeniowi. Ze wszystkich zawodów to oni najwięcej czasu spędzają na L4. Osoby pracujące w turystyce najmniej dbają o uzębienie – średnio odwiedzają dentystę raz do roku. Z usług dentystów rzadko korzystają również nauczyciele. Ci jednak zasłaniają się tu po prostu wysokimi kosztami tych usług i brakiem środków na stomatologa. Chorzy do pracy przychodzą zaś nagminnie pracownicy gastronomii.

Mogą Cię również zainteresować