A gdyby tak zostać swoim najlepszym szefem i zbudować dochodowy biznes?

przez Maciej Maciejewski

A gdyby tak zostać swoim najlepszym szefem i zbudować dochodowy biznes? To nie problem. Musisz zdobyć tylko dwie kluczowe kompetencje. Większość osób dołączających do biznesu sieciowego lub zakładających własną działalność marzy o tym, aby zostać swoim własnym szefem. Jak to zrobić?

źródło: Pixabay

Samodzielne wyznaczanie terminu urlopu, wcześniejsze wychodzenie z pracy bez pytania, ustalanie wysokości pensji itp. Czy to brzmi zachęcająco? Myślę, że tak. A czy to jest proste? Oczywiście!

Jeżeli tylko opanujesz te dwie kluczowe kompetencje: SAMODOSCYPLINA I MARKETING – nie będzie żadnego problemu. Rozbierzmy zatem w pierwszej kolejności na czynniki pierwsze zagadnienie. Samodyscyplina…

Samodyscyplina polega na tym, że świadomie, każdego dnia wybierasz to, co długoterminowo leży w Twoim najlepszym interesie. Jest to umiejętność zrezygnowania z krótkotrwałej przyjemności teraz na rzecz wyników, które będą później. Dzięki temu budujesz szacunek do siebie samej i zaufanie.

W życiu tak jest, że łatwe wybory nigdy nie prowadzą do wielkich osiągnięć. Dużych problemów nie rozwiązują małe rozwiązania. Poważnych konfliktów nie załatwi krótka rozmowa. Możesz mieć talent i wiedzę, ale nawet to nie wystarczy. Jeżeli nie wymagasz od siebie dużo i nie masz ambicji do tego, aby wstawać codziennie rano, szlifować swoje umiejętności i wytrwale pracować na swój sukces – nigdy w pełni nie wykorzystasz swojego potencjału. Dlatego, każdego dnia:

  • Przeczytasz od razu rano po przebudzeniu wartościową treść albo złapiesz za telefon skrolując tablicę na facebooku.
  • Zaangażujesz swój czas, żeby zbudować relacje z nowo poznanymi osobami tak, abyś mogła pokazać im Twoją okazję biznesową/produktową albo obejrzysz serial.
  • Zjesz zdrowo, albo zapchasz swój żołądek bezwartościowymi kaloriami.

Samodyscyplina to umiejętność (nie kara lub przymus) zrezygnowania z krótkotrwałej przyjemności teraz, na rzecz wyników później.

Teraz drugie zagadnienie – marketing w MLM. Możesz mieć najlepszy produkt na świecie, genialnie opiekować się klientami, ale to wszystko na nic, jeżeli klienci nie będą mieli okazji się o tym przekonać.

Wiele niesamowitych firm i wiele osób z super umiejętnościami nigdy nie odniosło sukcesu w biznesie MLM lub w innej branży biznesu, ponieważ podczas planowania działań zapomniały o marketingu. Są inżynierami, potrafią budować, odkrywać, ubierać w schemat, ale nie potrafią sprzedawać i reklamować.

Rozpoczęcie tworzenia własnego biznesu to zaledwie pierwszy krok na drodze do sukcesu. Jeżeli zależy Ci na stałym przypływie nowych klientów potrzebujesz przemyślanej strategii działań dopasowanych do Twojego idealnego klienta/partnera biznesowego. Dobry marketing w MLM:

  • Informuje Twojego odbiorcę w jaki sposób produkt rozwiąże jego problem.
  • Uczy i dzieli się wiedzą, dzięki której odbiorca będzie mógł rozwiązać swój problem.
  • Skutecznie angażuje – nie bombarduj swoich odbiorców ofertami „dołącz do mnie”, „odezwij się do mnie” itp. Zamiast tego daj coś, co pozwoli, abyś pozostała w głowie Twoim odbiorcom na dłużej.
  • Buduje swoją reputację – dlaczego ktoś miałby dołączyć do Twojego zespołu?

Nadal chcesz zostać na stałe swoim własnym szefem? Wiesz już co trzeba zrobić? Wprowadź te dwie kompetencje w życie, a nikt Cię nie zatrzyma. Nigdy. Powodzenia!

Autorka tekstu jest pasjonatką systemu MLM. Od 9 lat mieszka w Toruniu. Kończąc studia na wydziale chemii UMK wiedziała, że musi znaleźć pracę zarobkową: „Tylko co robić? Poza tym, że zawsze chciałam robić w życiu coś dużego, ambitnego i żeby to firma płaciła za moje wakacje, nie miałam pojęcia czym miałabym się zajmować. Jednak z racji tego, że cenię w życiu proaktywność, chodziłam na różnego typu szkolenia dla studentów i szukałam swojej drogi. Na jednym z nich poznałam osobę, która pokazała mi grupę szkoleniową zajmującą się nauką kompetencji biznesowych działającą w marketingu sieciowym. Widząc jak dużo mogę dostać wiedzy od takich osób momentalnie zaangażowałam się w działanie. Nie od razu mogłam zasmakować sukcesu, jednak wytrwałość i determinacja to są cechy osób realizujących swoje cele w życiu. Dodatkowo, mając obok siebie właściwy system działania i najlepsze szkolenia, człowiek jest w stanie zdobyć każdą kompetencję. Tak też było ze mną” – opowiada. Teraz prowadzi kilkuset osobowy, międzynarodowy zespół, a kilka tygodni temu odebrała od swojej firmy MLM kolejny już samochód, tym razem nowy Mercedes CLA. Dziś patrzy w swoją przyszłość z ogromną wizją tego, jak wielu ambitnym osobom pomaga osiągnąć ich sukces np. za pomocą dobrych szkoleń internetowych. Jednym z działań przybliżających do tego celu jest jej nowy projekt na kanale na YouTube, na którym dzieli się swoją wiedzą z zakresu działania w MLM.

Mogą Cię również zainteresować