Alicja Jaworska: Systematyczna i konsekwentna praca drogą do sukcesu w biznesie MLM

przez Maciej Maciejewski

Alicja Jaworska poprzez systematyczną pracę każdego dnia, zdobyła status dyrektora w polskiej firmie Perfect Coll. Strukturę buduje w Wielkiej Brytanii. Praca w systemie MLM to jej sposób na zabezpieczenie przyszłości finansowej. Uwielbia spotkania z ludźmi, zawsze jest uśmiechnięta i angażuje się w akcje charytatywne oraz spotkania biznesowe. Jej pasją jest ogród, gdzie często wypoczywa i pije kawę. W network marketingu ceni sobie szacunek do drugiego człowieka i możliwość współpracy z osobami z zespołu.

Alicja Jaworska

Maciej Maciejewski: Jak rozpoczęła się pani przygoda z firmą Perfect Coll?

Alicja Jaworska: Moja przygoda z firmą Perfect Coll rozpoczęła się w 2016 roku, kiedy po raz pierwszy usłyszałam o tym biznesie podczas prezentacji. Byłam bardzo zainteresowana produktami do pielęgnacji twarzy, ciała, włosów i bardzo ważna była dla mnie suplementacja. Wielkie wrażenie wywarły na mnie również przenośne urządzenia do codziennej pielęgnacji twarzy. Produkty okazały się tym, czego szukałam. Moja skóra zmieniła swoją kondycję, stała się bardziej nawilżona i gładka, a suplementacja pomogła mi w moich problemach zdrowotnych. Pokochałam te produkty i zaczęłam polecać je moim znajomym. W ten sposób z miłości do produktu rozpoczęłam swoją biznesową przygodę z Perfect Coll.

Maciej Maciejewski: Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę podejmując współpracę z firmą marketingu sieciowego?

Alicja Jaworska: Rozpoczynając przygodę z marketingiem sieciowym warto zwrócić uwagę na plan marketingowy danej firmy, ile linii w strukturze posiada, w jaki sposób można awansować oraz na produkt, który będziemy rekomendować. Wiele firm obiecuje „złote góry” na samym początku współpracy, jednak warto zachować zdrowy rozsądek, bo każdy biznes na starcie wymaga od nas poświecenia czasu, edukacji o produktach oraz pozyskiwaniu klientów.

Maciej Maciejewski: Jakimi wartościami kieruje się pani w biznesie?

Alicja Jaworska: Cenię sobie szacunek do drugiego człowieka, uczciwość i profesjonalizm. Te wartości są dla mnie najważniejsze. Dlatego doceniam swój zespół, który codziennie pracuje, rozwija swoje umiejętności i wychodzi ze swojej strefy komfortu.

Maciej Maciejewski: Jakie nawyki, czynności pomogły pani odnieść sukces?

Alicja Jaworska: W październiku 2019 osiągnęłam status dyrektora w strukturze, którą buduję z osobami, z którymi współpracuję. Status ten osiągnęłam po trzech latach od rozpoczęcia współpracy z firmą Perfect Coll. Receptą na sukces dla każdego będzie coś innego – w zależności od jego definicji sukcesu. Dziś z cała pewnością mogę powiedzieć, że drogą do sukcesu jest systematyczna praca, zaplanowane działania marketingowe, określenie celu, który chcemy osiągnąć. To także mnóstwo poświęconego czasu na rozwój osobisty, szkolenia produktowe, sprzedażowe oraz współpraca i pomaganie osobom, które budują strukturę w moim zespole.

Maciej Maciejewski: Jak efektywnie budować strukturę MLM zagranicą?

Alicja Jaworska: Większość ludzi myśli, że budowanie struktury w Wielkiej Brytanii jest proste, ale nic bardziej mylnego. Budowanie relacji oraz struktury to nieustanna praca. Każdego dnia do mojej ekipy  dołączają nowi partnerzy biznesowi oraz klienci. Tak naprawdę w całym tym biznesie najważniejsi są ludzie i to ile czasu im poświecisz, aby rozpoczęli swoją przygodę. W firmie dbamy o to, aby relacje były jak w rodzinie, dlatego dla mnie status dyrektora to bardziej mentoring mojej struktury. Przekazuję moim partnerom swoją wiedzę, którą zdobyłam podczas już 4 letniej działalności, dzielę się doświadczeniem, motywuję, wspieram, organizuję szkolenia oraz aktywnie uczestniczymy w akcjach charytatywnych oraz konferencjach i innych spotkaniach biznesowych Polonii w Wielkiej Brytanii.

Brytyjski rynek jest bardzo konkurencyjny ze względu na szybko rozwijające się możliwości i dostęp do pracy online w różnych firmach MLM. Mentalność, kultura, zwyczaje czy warunki finansowe narodowości mieszkającej w Wielkiej Brytanii są całkowicie inne i często musimy się dostosować do tych czynników podczas pozyskiwania partnerów oraz klientów. Aktywność w social mediach oraz spotkania indywidualne również pomagają efektywnie budować strukturę, ale najważniejsza jest systematyczna praca każdego dnia.

Maciej Maciejewski: Dziękuję za rozmowę.

Mogą Cię również zainteresować