American Chopper dla WOŚP

przez Krzysztof Dobies

Amerykańska firma Paul Jr. Designs znana z programu „American Chopper” emitowanego w Discovery, wykona niepowtarzalny motor dla Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. To będzie jedno z najbardziej zaskakujących wydarzeń związanych z XX Finałem WOŚP!

Paul Teutul Sr.
Paul Teutul Sr.

Fundacja WOŚP podpisała kontrakt z amerykańską firmą Paul Jr. Designs (PJD) na wykonanie motocykla typu „chopper”. Będzie on zawierał elementy związane zarówno z Fundacją WOŚP, jak również z Przystankiem Woodstock i będzie dedykowany przez firmę Paul Jr. Designs – Fundacji WOŚP. W motocykl wkomponowane będą między innymi monety poświęcone WOŚP, wyemitowane w styczniu 2012 roku przez Narodowy Bank Polski.

Projekt dla Intela
Projekt dla Intela

Orkiestrowy Chopper będzie jedynym i niepowtarzalnym egzemplarzem wykonanym specjalnie na XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 5 grudnia br. w serwisie www.aukcje.wosp.org.pl rozpocznie się licytacja choppera, a dokładnie – licytacja możliwości posiadania go i prezentowania przez okres 1 roku. Po tym czasie maszyna trafi ponownie na licytację, tym razem w ramach XXI Finału. Motocykl sprowadzony zostanie do Polski przez firmę UPS, wieloletniego partnera orkiestry. Zaprezentowany zostanie on w czasie transmisji telewizyjnej XX Finału WOŚP.

Projekt dla Siemensa
Projekt dla Siemensa

Wcześniej będziemy mogli poznać tylko fragmenty całej konstrukcji. Dumy z przedsięwzięcia nie ukrywa pomysłodawca i szef orkiestry Jurek Owsiak: – Któż, kogo interesują motocykle, nie zna programu „American Chopper”? 165 krajów świata emituje ten program, który ciągle cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Jest to rodzinna saga o tym, jak tworzy się od podstaw motocykl, który za każdym razem poświęcony jest innemu tematowi. Wydarzenia, historia, a nawet prywatne osoby mogą stać się inspiracją dla twórców tej wspaniałej maszyny. Miliony ludzi na całym świecie śledzą losy rodziny Teutul, ich wspólną pracę, kłótnie, a także radości z wykonania każdorazowo niesamowitego dzieła, jakim jest gotowy chopper.

O Finale WOŚP

XX Finał Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy odbędzie się 8 stycznia 2012 r. Hasło przewodnie to: „Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.” W kolejnej edycji Finału WOŚP uczestniczyć będzie 120 tys. wolontariuszy skupionych w ponad 1500 sztabach w Polsce i na świecie. Odbędzie się kilkadziesiąt imprez zamkniętych. W dniu finału prowadzona będzie licytacja Złotych Serduszek i Kart Telefonicznych, a także ponad 100 tysięcy aukcji w serwisie www.aukcje.wosp.org.pl. Punktem kulminacyjnym finału jest happening świetlny „Światełko do Nieba”, przyjmujący w wielu miejscach w Polsce formę widowiskowego pokazu sztucznych ogni.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. W ciągu 19 lat Fundacja wydała na cen cel ponad 130 mln USD.

By podziękować wolontariuszom za wspólne zimowe granie w połowie wakacji fundacja organizuje najpiękniejszy festiwal świata – Przystanek Woodstock. Na co dzień fundacja prowadzi także 5 ogólnopolskich programów medycznych i jeden edukacyjny, a także upowszechnia wiedzę dotyczącą pierwszej pomocy, wspiera budowanie społeczeństwa obywatelskiego w Polsce, promuje ideę wolontariatu i angażuje się w wiele inicjatyw społecznych. Pomysłodawcą, założycielem i prezesem zarządu fundacji jest Jurek Owsiak – dziennikarz radiowy i telewizyjny, działacz społeczny, powszechnie uznany za jeden z największych autorytetów w Polsce.

O firmie Paul Jr. Designs (PJD)

Chociaż Paul Jr Teutul zawsze był uzdolniony w mechanice, dopiero w wieku 25 lat zdał sobie sprawę z głębi jego twórczości. W 1999 roku stworzył słynne na całym świecie logo Orange County Choppers (OCC), biznesu jedynych w swoim rodzaju motocykli, którego był współzałożycielem. Ze swoim talentem i wizją projektowania, stworzył jedne z najbardziej rozpoznawalnych tematycznych motorów (choppers), w tym the Black Widow Bike (Motor Czarna Wdowa), The Fire Bike (Motor Straży Pożarnej) oraz Jet Bike (Motor Bąbowiec), jak również pracował z niektórymi z najlepszych firm na świecie, takich jak Intel, NASA oraz Gillette. Jego praca była i nadal jest częścią programu Discovery pt. „American Chopper” nadawanego na świecie w ponad 160 krajach i 35 językach.

Po dziesięciu latach pracy w branży stalowej i dziesięciu latach budowania jedynych w swoim rodzaju, niestandardowych motocykli oraz marki poprzez OCC, Paul Jr. stosuje w swojej nowej firmie Paul Jr. Designs wszystkiego czego nauczył się do tej pory. Lojalność wobec marki jest kluczowym elementem do tego nowego przedsięwzięcia, jak również współpraca z właściwymi partnerami oraz firmami. – Nigdy nie czułem się tak zainspirowany jak teraz. Paul Jr Designs daje mi okazję, abym przeniósł moją kreatywność na całkiem nowy poziom. Ta firma będzie największym wyzwaniem, ale zdecydowanie najbardziej satysfakcjonującym – powiedział Paul Jr. Teutul.

Mogą Cię również zainteresować